למה צריך עורכי פטנטים

המוח האנושי הוא מכונה מדהימה! בכל יום הוא ממציא המצאות חדשים, חושב על פטנטים מיוחדים, יוצר יצירות מדהימות, ומפתח אפליקציות שהופכות את חיינו לטובים ומשעשעים יותר. עם זאת, לצד ההמצאות צריך גם אנשים שיסייעו לממצאים היצירתיים להוביל את ההמצאה שלהם אל הדרך הנכונה להצלחה, ולשם כך ישנם עורכי פטנטים. אבל מיהם עורכי הפטנטים? מה תפקידם ומדוע צריך אותם? כל הפרטים בהמשך.

פטנטים

מהו עורך פטנטים?

עורך פטנטים הינו אדם המוסמך על ידי בית המשפט לרשום זכויות קניין רוחניות של אנשים על פטנט. עורך הפטנטים הינו בעל רישיון ייחודי שמבטיח כי הוא בעל ידע הנדרש לשרת את הלקוחות המעוניינים לרשום דרך משרדו את הפטנט הייחודי שלו.

מה התפקיד של עורך פטנטים?

תפקידו של עורך פטנטים היא בקשת פטנטים, כולל עריכת מדגמים וניהול כלל התהליכים הכוללים את בחינת הפטנט של מגיש הפטנט בעולם, כולל בכל הארצות בו הפטנט מוגש. חשוב לדעת כי בדיקות מסוג זה המתבצעות בארץ ובכל העולם, יכול רק עורך פטנטים מורשה לבצע, ולכן בעלי המצאות ופטנטים חייבים לפנות אל עורכי פטנטים על מנת לרשום את הפטנט ולבצע בירורים שונים, כגון: עלויות, בדיקת ייחודיות פטנט, שמירת בלעדיות, מילוי טפסים ואגרות, והגנת פטנט וזאת כדי להתחיל להניע את התהליך. כאשר פונים אל עורך פטנטים החולמות מתחילים לנוע מהמגירה אל מקום אמתי ואל העולם החיצוני.

למה צריך עורכי פטנטים?

רבים האנשים שהמציאו פטנט אך מתאכזבים כאשר הם מגלים כי ישנו תהליך שעלול להיות מעט מעיק בהוצאת הפטנט לאור. עם זאת יש לא מעט יתרונות בפנייה לעריכת פטנט ביניהם הגנה על הפטנט, ניהול קנין רוחני (דבר שמגן על הפטנט מפני גניבה) רישום הפטנט, מילוי טפסים והתמודדות עם בירוקרטיה דרך חברה מסודרת ועוד. בנוסף, פנייה אל חברה מסודרת מסייעת להתחיל בתהליכי הרישום ובכך קידום וייצוג הפטנט בצורה מהירה יותר, ובחינת הפטנט על רוחבו ואורכו.

בניית אסטרטגיה

יתרון נוסף של פנייה אל עורכי פטנטים היא בבניית אסטרטגיה וייעוץ. חברות טובות שעוסקות בעריכת פטנטים עוזרות גם ביעוץ ובניית אסטרטגיה. החברות עוזרות להגן על המוצרים, נותנות ייעוץ אמין, ומבטיחות לבעלי הפטנטים שקט נפשי. חשוב לדעת כי חברות מסוג זה מחזיקות גם עורכי דין המתמחים בפטנטים, ובשל כך ייעוץ מחברה מסוג זה הינו הייעוץ הטוב ביותר שניתן לקבל.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »