גהות תעסוקתית – מה זה ולמה זה טוב?

אחת מההגדרות שרבים שומעים אבל לא תמיד מצליחים להבין מה הפירוש שלה, היא גהות תעסוקתית. המילה 'גהות' היא זאת שקשורה בדרך כלל לבטיחות ומניעת מחלות עבודה. אבל מהי גהות תעסוקתית וכיצד מבטיחים אותה? כל האינפורמציה בהמשך.

גהות תעסוקתית

אז מהי גהות בתעסוקה?

תחום גהות בתעסוקה הינו כולל את כל הקשור למניעת מחלות עבודה ושמירה על ביטחון העובדים במקום שהם מועסקים בו. בתחום זה מעוניינים לשמור על בריאות העובדים ולמנוע נזקים כספיים שעלולים להיגרם לארגון עקב העדר הנחיות בטיחות וגהות במקום העבודה.

כיום ישנן חברות העוסקות בתחום בטיחות וגהות תעסוקתית, כאשר בתחום זה נעשית הרחבה של ידע בנוגע לבטיחות, פיתוח מודעות לסכנות ומחלות שעלולות להיגרם במקום העבודה, ייעוץ למנהלים לגבי שמירה על בטחון העובדים, ביצוע מחקרים ואבחונים אודות הארגון, תכנון נכון יותר של מערכי עבודה, ייצור ושיווק של אמצעי בטיחות ועוד.

חברות מקצועיות אשר מספקות את שירותי הגהות התעסוקתית הן כאלה אשר מבצעות בדיקות שונות כמו בדיקות ציוד, בדיקות סביבת העבודה של העובדים ותכנון הבטיחות במקום באמצעות סיוע של העובדים עם שיתוף פעולה מנהלי הארגונים בצורה טובה ובטוחה יותר.

גיהות תעסוקתית היא בעצם מערך של נהלים והנחיות אשר ניתנות על ידי חברות המתמחות בתחום, למנהלי הארגון  וזאת כדי שהארגון יוכל לשמור על בריאותם של העובדים במקום העבודה.

אז מדוע צריך גהות תעסוקתית?

ישנן כמה סיבות מרכזיות לצורך הזה ביניהן:

העדר פגיעות – כאשר הארגון שלכם מצויד בכל נהלי הבטיחות והגהות אתם יכולים להיות בראש שקט בנוגע לנהלים. עם זאת עדיין חייבים להישאר עם היד על הדופק ולקיים בכל תקופת זמן בדיקות בטיחות וגהות במקום העבודה.

ארגון תקין – כאשר הארגון שלכם מאובטח בכל הנוגע לנושאי הגהות בארגון, החברה או כל עסק פועלים בצורה טובה וזורמת יותר.

העדר תביעות – אחד ההפסדים הפיננסיים הקשים ביותר מגיעים מתביעות של עובדים שנפגעו במהלך העבודה. בשל כך חשוב להיעזר בחברות מקצועיות העוסקות בתחום וזאת כדי להקטין את הסיכוי לתאונות עבודה או למחלות עבודה ובכך לצמצמם את הסיכוי לתביעות מצד העובדים.

עוד מידע בנושא תוכלו למצוא בלחיצה על קישור זה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »