מיהו נוטריון?

נוטריון הנו עורך דין שמחזיק לפחות בעשר שנות התמחות בתחום, נקי מבחינת הרשעות מקצועיות וכמובן שהוא עבר בהצלחה השתלמות מקצועית. כמו כן מאחורי הנוטריון ישנה וועדת אתיקה אשר מפקחת על התנהלות הנוטריון – אם מבחינת שמירת סודיות כלפי הלקוח ואם בעמידה בתעריפים שמראש מוכתבים ומהם אין לחרוג. מדוע ישנה  הקפדה כה יתרה? כיוון שלנוטריון ישנו תפקיד חשוב ומהותי עבור מגוון אנשים ואף כיוון שהחתימה שלו עשויה להוות עדות קבילה בבית המשפט, ועל כן יש לוודא שהכול מתנהל ביישור קו עם החוק.

תפקיד הנוטריון

לנוטריון יש מגוון תפקידים עליהם הוא אחראי. מכאן שאם נבחר בהסבר הקצר נציין שנוטריון מוסמך לאשר, לאמת ולערוך מגוון מסמכים משפטיים, כאשר הוא רשאי לתרגם מסמכים ואף לאשר נכונות של תרגום נוטריוני. מכאן נעבור להסבר מעט יותר מפורט ונציין שנוטריון רשאי לאמת שמי שחתום על המסמך הוא אכן מי שהוא טוען, לאשר נכונות של העתקי מסמכים, לקחת הצהרות, לאשר שאדם מסוים אכן חי, לאשר תרגומי תעודות, דרכונים, תעודות יושר וכדומה, לאשר נתוני רשימת מצאי, ליצור מסמכים, ליצור הסכמי ממון, ליצור צוואות, לשנות מסמכים ועוד.

חמישה דגשים חשובים

לאור כל זאת ניתן לראות שתפקידו של הנוטריון עשוי לחלוש על תחומים רבים בחיים ועל כן יש לוודא שבעת הצורך יודעים אל מי לפנות, כאשר פה ראוי לציין חמישה דגשים חושבים: ראשית אם יש צורך בשירותי תרגום נוטריוני, הרי שיש צורך לוודא שהנוטריון אליו פונים אכן בקיא בשפה המדוברת. שנית יש לבחון שהנוטריון שאליו פונים אכן בקיא בתחום המדובר. שלישית יש לבחון שאותו נוטריון אליו פונים אכן יודע לספק את השירות הרצוי בזמן הרצוי, וזאת כי לא פעם יש צורך בשירות מידי אחרת חלון ההזדמנויות עשוי להיסגר. דגש רביעי הוא שיש לבחון לעומק מהן הדרישות שיש להשיג, וזאת כי לא פעם אנשים ממהרים לשלם על שירותים שכלל אינם רצויים, ועל כן יש לברר אצל הרשות הרצויה מה בדיוק היא מבקשת, ולבסוף נציין שניתן למצוא מחיר אחיד אצל כל נוטריון, וזאת כי כפי שכבר ציינו יש מחירים נקובים וקבועים עובר כל סוג של שירות.

ללא פשרות

לאור כל זאת ניתן להסיק שניתן לעבור חיים שלמים מבלי להזדקק לשירותיו של נוטריון, אך מספיק מקרה אחד שיצריך למצוא נוטריון מקצועי, קרוב ואיכותי על מנת שיעניק מענה ראוי. כך למשל נציין שיש בארץ לא מעט אזרחים לצד אנשי עסקים אשר מגיעים מחו"ל והם מבקשים להתנהל בארץ, ועל כן לא פעם הם נדרשים להציג תרגום נוטריוני משפה אחת לשפה שנייה, כך שמדובר בשירות מפתח שצריך להיות מדויק. מכאן שאין מקום לפשרות, אלא יש לבחון היטב אל מי  פונים, וזאת על מנת לקבל את השירות המקצועי ביותר בזמן המהיר ביותר.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם