ניהול משא ומתן – למה חשוב ללמוד את זה

ישנם דברים בחיים שאנחנו נוטים לחשוב, שאנחנו יכולים לעשות את זה בלי ללמוד. דברים שהם מולדים. במקרים מסוימים זה נכון, אך בשביל להיות מסוגלים לבצע אותם על הצד הטוב ביותר ולדעת כיצד להתמודד עם הגורמים הטובים ביותר בתחום, אנחנו חייבים ללמוד את הנושא לעומק.

כך למשל בתחום של ניהול משא ומתן. מדובר על תחום רחב שמכיל הרבה מאוד אפשרויות, הרבה מאוד מידע. לכן מומלץ מאוד ללמוד את הנושא. בין אם בלימודים אקדמיים במסגרות שונות ובין בהרצאות מקצועיות כמו אצל צביקה יוגב, מרצה ואיש מקצוע מנוסה, שמעביר מגוון הרצאות לגורמים שונים.

ניהול משא ומתן

ניהול משא ומתן זה מקצוע לכל דבר. אנחנו מכירים מקצוע בתחום זה מסרטים רבים, בין אם מדובר על ניהול משאים ומתנים עסקיים, ובין אם מדובר על ניהול משאים ומתנים מטעם מדינות, הן מול מדינות אחרות והן במקרים ביטחוניים שונים, למשל, במקרה של חטיפות. אך אלו מקרי הקיצון, שכן כולנו מנהלים משאים ומתנים כל הזמן, מול כל אחד, ולכן חשוב שאנחנו נלמד את הנושא בשביל שנוכל לבצע אותו כנדרש, באופן מקצועי ונכון, מבלי להפסיד דבר.

בהרצאות של צביקה יוגב הוא מסביר כיצד לנהל משא ומתן מעמדה נכונה, גם אם אנחנו נמצאים בעמדה של כוח ויותר מזה, כשאנחנו נמצאים בעמדה ההפוכה. בהיסטוריה מוכרים לא מעט מקרים בהם דווקא הצד החלש הרוויח יותר במשא ומתן, כתוצאה מכך שהוא היה חלש יותר. אין סיבה שבתור אנשים פרטיים, אנחנו לא נהיה בסיטואציה דומה.

ניהול משא ומתן, כאמור, הוא מקצוע לכל דבר. הרי צריך לקחת בחשבון שאנחנו תמיד עובדים מול גורם שמעוניין להשיג רווחים, גורם שרוצה שהאינטרס שלו יתממש בסופו של דבר. לכן חשוב שאנחנו נדע כיצד לעמוד מולו, כיצד להביא לשולחן את האינטרס שלנו בשביל שנוכל לממש אותו. בסופו של דבר זה עניין, למי יש יותר יכולת עמידה, מי מסוגל להתפשר כשצריך ולדעת לעמוד על שלו.

בהרצאות של צבי יוגב תקבלו את כל הכלים הנדרשים בשביל לדעת כיצד עושים את זה נכון.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ציפוי שיניים
אנשי מקצוע

ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא

קרא עוד »
שירותי גרר
אנשי מקצוע

שירותי גרר בחולון

זקוקים לשירות גרירת רכבים בחולון? כשאתם תקועים יש לכם על מי לסמוך כי בעצם אף אחד לא צופה את זה ואף אחד לא רוצה להיות

קרא עוד »