כיצד בוחרים שם לעסק

נקודות התחלה של עסקים חדשים הן בדרך כלל דומות. זה מתחיל מחלום של בעל העסק לעתיד, רעיון מסוים שהוא מעלה, זה ממשיך בתוכנית כיצד להביא את החלום לכדי מימוש, כיצד להפוך את הרעיון למציאות, תוכנית עסקית, גיוס אנשים ועוד. בין לבין, עליו לבחור שם לעסק.

בדומה לשמות פרטיים, גם שם לעסק הוא דבר מחייב שכן הוא ילווה אותנו כל הזמן, לכל מקום. נכון שאנחנו יכולים להחליף את השם, אך סביר להניח שאם נבחר שם מסוים אנחנו כבר נרוץ איתו ולא נשנה אותו. בין אם זה בגלל שכך ידעו לזהות אותנו, ובין אם זה בגלל שהשם במובן מסוים אמור לאפיין אותנו, כך או אחרת. עכשיו השאלה כיצד בוחרים שם לעסק.

שם לעסק

לפני שנסביר כיצד בוחרים שם לעסק, חשוב להדגיש, עלינו לזכור שלא רק שבאמצעות השם ידעו לזהות אותנו, ידעו לאפיין אותנו, אלא שהשם של העסק יובלט ויודגש בכל מקום. בין אם זה על גבי שלטים, בקמפיינים, ובכל מקום בו אנחנו נרצה לפרסם את עצמנו, בכל מקום שנרצה להופיע. לכן חשוב מאוד לקחת את העניין ברצינות ולא להתייחס לעניין כלאחר יד.

אנחנו נבחר את השם של העסק על פי מאפיינים מסוימים. למשל, אנחנו נחפש שם שיתאים לסוג העיסוק שלנו ולתחום בו אנחנו פועלים. אנחנו כמובן נחפש שם מקורי שיאפיין אותנו ויבליט אותנו ביחס לאחרים. אנחנו נעשה הכל בשביל שהשם לא יהיה מסובך ומורכב מדי, ומצד שני, גם לא נחפש שם גנארי, שם פשוט שלא אומר דבר.

הרבה פעמים נהוג להשתמש בשמות שמבטאים משמעות מסוימת, אישית, מקצועית או משמעות מתוך תחומים אחרים לגמרי, לפעמים נהוג להשתמש בשמות שמאפיינים כוח, הצלחה ודברים חיוביים אחרים. אופציה נוספת, היא להשתמש בשמות שיש להם משמעות כמילה אחת, אך למעשה הם ראשי תיבות אשר מורכבים מאותיות, וכל אות מבטאת משמעות מסוימת.

לסיכום, רצוי לחשוב היטב באיזה שם אנחנו בוחרים לעסק שלנו, מוטב לקחת כמה רגעים לשם כך, ולבחור שם שיכול להתאים בצורה מדויקת לעסק שלנו ולמה שאנחנו רוצים לייצג באמצעותו.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ציפוי שיניים
אנשי מקצוע

ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא

קרא עוד »
שירותי גרר
אנשי מקצוע

שירותי גרר בחולון

זקוקים לשירות גרירת רכבים בחולון? כשאתם תקועים יש לכם על מי לסמוך כי בעצם אף אחד לא צופה את זה ואף אחד לא רוצה להיות

קרא עוד »