כיצד בוחרים שם לעסק

נקודות התחלה של עסקים חדשים הן בדרך כלל דומות. זה מתחיל מחלום של בעל העסק לעתיד, רעיון מסוים שהוא מעלה, זה ממשיך בתוכנית כיצד להביא את החלום לכדי מימוש, כיצד להפוך את הרעיון למציאות, תוכנית עסקית, גיוס אנשים ועוד. בין לבין, עליו לבחור שם לעסק.

בדומה לשמות פרטיים, גם שם לעסק הוא דבר מחייב שכן הוא ילווה אותנו כל הזמן, לכל מקום. נכון שאנחנו יכולים להחליף את השם, אך סביר להניח שאם נבחר שם מסוים אנחנו כבר נרוץ איתו ולא נשנה אותו. בין אם זה בגלל שכך ידעו לזהות אותנו, ובין אם זה בגלל שהשם במובן מסוים אמור לאפיין אותנו, כך או אחרת. עכשיו השאלה כיצד בוחרים שם לעסק.

שם לעסק

לפני שנסביר כיצד בוחרים שם לעסק, חשוב להדגיש, עלינו לזכור שלא רק שבאמצעות השם ידעו לזהות אותנו, ידעו לאפיין אותנו, אלא שהשם של העסק יובלט ויודגש בכל מקום. בין אם זה על גבי שלטים, בקמפיינים, ובכל מקום בו אנחנו נרצה לפרסם את עצמנו, בכל מקום שנרצה להופיע. לכן חשוב מאוד לקחת את העניין ברצינות ולא להתייחס לעניין כלאחר יד.

אנחנו נבחר את השם של העסק על פי מאפיינים מסוימים. למשל, אנחנו נחפש שם שיתאים לסוג העיסוק שלנו ולתחום בו אנחנו פועלים. אנחנו כמובן נחפש שם מקורי שיאפיין אותנו ויבליט אותנו ביחס לאחרים. אנחנו נעשה הכל בשביל שהשם לא יהיה מסובך ומורכב מדי, ומצד שני, גם לא נחפש שם גנארי, שם פשוט שלא אומר דבר.

הרבה פעמים נהוג להשתמש בשמות שמבטאים משמעות מסוימת, אישית, מקצועית או משמעות מתוך תחומים אחרים לגמרי, לפעמים נהוג להשתמש בשמות שמאפיינים כוח, הצלחה ודברים חיוביים אחרים. אופציה נוספת, היא להשתמש בשמות שיש להם משמעות כמילה אחת, אך למעשה הם ראשי תיבות אשר מורכבים מאותיות, וכל אות מבטאת משמעות מסוימת.

לסיכום, רצוי לחשוב היטב באיזה שם אנחנו בוחרים לעסק שלנו, מוטב לקחת כמה רגעים לשם כך, ולבחור שם שיכול להתאים בצורה מדויקת לעסק שלנו ולמה שאנחנו רוצים לייצג באמצעותו.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

צרכנות
daniel

סוגי ארונות הזזה

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגי ארונות הזזה (ראו באתר ולדי ארונות), אשר יכולים לסייע במציאת פתרונות אחסון נוחים ופונקציונליים. חשוב להבין כי לכל

קרא עוד »
חברת הדברה
אנשי מקצוע
daniel

איך לבחור חברת הדברה לבית

כדי לבחור את חברה ההדברה הטובה ביותר באזור מגוריכם, ישנם כמה אפשרויות העומדות בפניכם. על כך ועוד, נביא במאמר זה ונספר לכם כיצד תוכלו לגרום

קרא עוד »