יועץ משכנתא – כמה כסף זה יכול לחסוך

אם אתה עתיד לרכוש בקרוב דירה חדשה, אתה וודאי בודק את האפשרויות העומדות בפניך בתחום הלוואות המשכנתא. הלוואת משכנתא היא הלוואה נחוצה וחשובה מאוד עבור לא מעט מהאנשים אשר רוכשים דירות כיום בישראל. מדובר על הלוואה שבכוחה לסייע באופן משמעותי לאדם הרוכש דירה, להתמודד עם הסכום הכספי הגבוה בגין רכישת הדירה. מרבית האנשים בישראל פונים כיום לבקשת משכנתא כאשר הם מעוניינים לרכוש דירה. בכדי לקבל את הלוואת המשכנתא, יש לעבור תהליך בירוקרטי אשר במהלכו גם הגוף אשר מציע את המשכנתא בודק על פי נתונים שונים האם האדם עומד בקריטריונים לקבלת משכנתא ומהו סכום המשכנתא אותו הוא יכול לקבל בהתאם לנתונים השונים וגם האדם עצמו בוחן האם מדובר בהלוואת משכנתא אשר עונה לצרכיו בצורה הטובה ביותר.

מי זכאי לקבל משכנתא

הלוואת משכנתא היא הלוואה המוצעת לכל אדם אשר רוכש דירה. תנאי ההלוואה משתנים בהתאם לנתונים שונים. כך למשל, כאשר מדובר במשכנתא עבור דירה ראשונה, התהליך יהיה פשוט יותר ממשכנתא על דירה שניה. ראשית כל, בכדי לקבל הלוואת משכנתא, לבקש הלוואה זו לצורך רכישת דירה חייב להיות הון עצמי בגובה של 30-40 אחוז מסכום שווי הנכס. לאחר שהאדם מציג באמצעות הערכת שמאי את שווי הנכס אותו הוא מעוניין לרכוש ומנגד, את ההון העצמי שיש לו עבור רכישת הנכס, הוא יוכל לקבל הלוואת משכנתא בסכום הנדרש לו. הלוואת המשכנתא מוצעת במסלולים שונים, המשפיעים מהותית על גובה ההחזר החודשי של האדם המבקש את ההלוואה. בסופו של דבר, המגמה של כל אדם המבקש משכנתא לצורך רכישת דירה היא לפרוש את המשכנתא בצורה נוחה, שתאפשר לו לעמוד בתשלומים החודשיים. מכיוון שישנם לא מעט גופים שונים מהם ניתן לקבל משכנתא כיום, הרי שחשוב מאוד לבחון כל הצעה למשכנתא מהגופים הרלוונטיים ורק לאחר מכן להחליט איזו הצעה היא ההצעה המשתלמת עבורכם ביותר.

כיצד תבחרו את ההצעה המשתלמת ביותר

כאמור, כאשר מדובר בהלוואות משכנתא, מדובר בהלוואות נפוצות מאוד כיום עבור אנשים אשר רוכשים דירות בעלי הון עצמי. בכדי לקבל את הלוואת המשכנתא, הרי שיש צורך לעבור תהליך בירוקרטי במהלכו יבחנו את גובה ההכנסות שלכם, מצבכם הפיננסי, מקום העבודה שלכם ועוד. בתום תהליך זה, תוצע לכם משכנתא במסלול כזה או אחר, בעלת אחוזי ריבית כאלו או אחרים. חשוב מאוד שלא לענות בחיוב על הצעת המשכנתא הראשונה שאתם מקבלים, מבלי לבדוק היטב האם מדובר במסלול האטרקטיבי ביותר עבורכם. ניתן כיום לחסוך לא מעט כסף על ידי בחירת המקום הנכון לקחת בו משכנתא ומסלול המשכנתא הנכון

כיצד יועץ משכנתאות יחסוך לכם כסף

יועץ משכנתאות הינו איש מקצוע מנוסה ובקיא בכל מה שקשור לתחום המשכנתאות. יועץ משכנתאות מוביל כצחי דרוסמן יבחן את הצורך ובהתאם אליו, יחפש עבורכם את המשכנתא המשתלמת ביותר.

 

יועץ משכנתאות

בין אם מדובר בבנק או בגוף חוץ בנקאי ממנו ישתלם לכם לקחת משכנתא ובין אם מדובר במסלול המשכנתא הנכון לכם, הרי שיועץ משכנתאות יבחר זאת עבורכם בקפידה, תוך שקלול כל הנתונים השונים. מדובר ללא ספק בתהליך אשר יכול לחסוך לכל אדם המון כסף. ידוע כיום שיועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה בתחום, יכול להיות הבדל של כמה מאות אלפי שקלים בין המשכנתא שהייתם מקבלים בלעדי הייעוץ שלו למשכנתא שתקבלו בעזרת הייעוץ שלו.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »