מסופון לנהג

חלוקת סחורות ומוצרים מתבצעת, במרבית המקרים, על ידי נהגים מקצועיים העובדים אצל מעסיקים שונים. יש מפעלים גדולים שמבססים את חלוקת תוצרתם על מערכת הובלה עצמאית אשר דואגת לחלוקה לכל נקודות הקצה. יש אחרים שמתבססים על חברות הובלות מקצועיות שעובדות בשירותן על בסיס קבוע או זמני. ועוד. נהגים רבים משמשים כמובילים ותו לו, ואילו אחרים משמשים גם כסוכני מכירות. את אלה  האחרונים מציידים מנהליהם במסופונים המחוברים למערכת המכירות הראשית.

מכירות ואנסייל

שיטת מכירות זאת נקראת ואנסייל ובמהלכה ניתן להוציא הזמנות, תעודות משלוח וחשבוניות באמצעות מדפסת צמודה.  מכשירים דוגמת טאבלטים וסמרטפונים הם בעלי עצמה טובה וניתן להשתמש בהם לצרכים הנ"ל. רבים מעדיפים את הטאבלטים בעלי המסך הגדול מאחר ולא פעם יש צורך להציג תמונות של מוצרים חדשים, פריטים במבצע ועוד. מסופון לנהג הוא כלי שימושי הצמוד אליו כשהוא בשטח. הוא קל ונוח להפעלה וניתן ללמוד על תכונותיו תוך פרק זמן קצר.

יתרונות

לשיטת עבודה זאת יש יתרונות רבים הן לסוכן/נהג והן למנהלים הנמצאים במרכז הלוגיסטי. הנהג יכול לקבל מידע זמין על מוצרים שמבצע, מוצרים ממותגים של העסק, מוצרים בעלי שיעור רווח גבוה, מוצרים משלימים לאלו שנרכשו ועוד. כך, יש אפשרות להגדיל מכירות במהירות, להשביח אחרות ולחסוך זמן יקר. ניתן לדעת על היקף החובות של הלקוח, אם יש כאלו, לבצע גבייה מיידית או להימנע משחרור סחורה במצבים אחרים. מסופון לנהג תורם רבות להכנסותיו בגלל, שלרוב, חלק משכרו מבוסס על אחוזי  מכירות.

מערכות הפעלה מודרניות

המנהלים מצידם יכולים לעקוב בזמן אמת על ביצועי הנהג, לדעת מיקומו ולדעת  לאילו יעדים הוא צפוי להגיע. כמובן, שמסופונים אלו משרתים את המשווקים ומעלים את היקף ורף המכירות. הדבר נותן להם יתרון בכל  מה שקשור למידע, למהירות תגובה ואף חוסך הוצאות רבות. בעידן של תחרות גוברת והולכת יש לכל אלה חשיבות רבה מאוד. מערכת המכירות הזאת מתבססת על תוכנות מכירות ידועות. יש כאלו מבית אפל, מבית מיקרוסופט ומבית גוגל. מומלץ לרכוש מערכות בעלות מוניטין אשר מותקנות ומתוחזקות על ידי חברות המתמחות באספקתן ובאספקת סורקי ברקוד, מדפסות ומערכות מגוונות אחרות.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם