ד"ר קובי שגיא: שגיאות שעושים בטיפול בהרטבת לילה

הורים רבים נבוכים ומבולבלים מול ילדם שמרטיב בכל לילה. הם קמים בבוקר ושוב מקדם אותם ריח השתן. מה עושים? איך עושים סוף לתופעה הזו? יש טיפולים שונים והמלצות. אבל למרבה הצער יש גם טעויות. כאן תקראו מה ששמענו מד"ר קובי שגיא ממה להימנע בטיפול בהרטבת לילה

ד"ר קובי שגיא – מה לא לעשות

  • אל תסחבו את הילד לשירותים – יש הורים שרוצים לעזור לילד שלהם לשמור על עצמו יבש בלילה. והם פשוט סוחבים אותו לשירותים במהלך הלילה. נניח שהוא הלך לישון בשעה שבע, לקראת אחת עשרה הם מרימים אותו מהמיטה ולוקחים אותו לשירותים. אולי הפעולה הזו אכן מונעת הרטבה במיטה. אבל היא גם מסירה את האחריות מעל הילד שלכם והיא עוברת לכתפיים שלכם. מעתה כל הרטבה תהיה בגלל שלא לקחתם אותו לשירותים. זכרו אומר ד"ר קובי שגיא – האחריות מוטלת על הילד ורק הוא אחראי על ניקיון גופו.
  • אל תענישו את הילד – הילד שלכם לא עושה את זה בכוונה. ולכן גם לא מגיע לו עונש. הוא לא מתכוון להציק או להזיק וגם הוא לא מרוצה מהעניין. ולכן לא נכון להשפיל את הילד המרטיב וגם לא מומלץ להעניש אותו.
  • אל תתעלמו מהבעיה – אמנם לא נכון להעניש, אבל גם התעלמות איננה מומלצת. הילד שלכם מודע לבעיה והוא צריך לשמוע את דעתכם עליה. חשוב להבין את הקושי ולספר לו שזו תופעה מוכרת ונפוצה. ואולי כדאי לכם לחשוב יחד על פתרון.

ד"ר טל שגיא – מה כדאי לעשות?

מה כן ראוי לעשות? ראשית יש להגדיר האם אכן מדובר על בעיה של ממש אשר מוגדרת כך והיא מצריכה טיפול. אם התשובה חיובית יש לפנות אל גורם טיפולי מומלץ. יש שיטות שונות אשר חלקן מביאות לתוצאות נפלאות וחלקן לא. אחת השיטות היעילות ביותר זו השיטה של ד"ר קובי שגיא. שיטת הטיפול משלבת בין טיפול התנהגותי ועידוד של הילד לבין שימוש במכשיר מיוחד שפותח על ידי ד"ר שגיא. השילוב הזה יוצר מציאות חדשה בה הילד שלכם ילמד לשלוט על עצמו ויקום סוף סוף יבש בבוקר. כמה חיכיתם לכך!

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »