ההגדרות לרשלנות רפואית

יש הרבה סוגים של רשלנות רפואית יש מקרים שבהם הפרו את חובת האזהרה שהיא ביטוי לביצוע רשלנות של כל הליך שהוא רפואי, יש מקרים שבהם הבחירה בהליך מסוים היא אינה ראויה למטפל ולא מתאימה לו ממגוון של סיבות; הערכות מוטעות ולא מבוססות לגבי בעיה של המטופל, אי העברת הסברים ומידע אודות ההליך שהוא צריך לבצע כדי לקבל החלטה ראויה ועוד. במקרים כאלה יש להיוועץ עם עו"ד לרשלנות רפואית שמכיר ומנוסה בתחום זה. במאמר להלן ניתן פירוט אודות מצבים שעומדים בהגדרה של רשלנות רפואית.

חוסר נקיטה בהליך סטנדרטי-  כל רופא שסטה מהמקובל בהליך הטיפול ונקט בשיטות טיפול לא מקובלות, תהייה נגדו עילה ברורה לרשלנות.

דיאגנוזה של צילומי רנטגן- רשלנות יכולה להיות בפניה שלא לצורך של צילומי רנטגן וגם פענוח מוטעה של הצילום נחשב לרשלנות.

הימנעו מבדיקות חשובות – אי ביצוע בדיקה מסוימת שהיא משמעותית למטופל או קובץ בדיקות משמעותיות כמו בדיקות דם, ביופסיה, סי טי וכו', נחשבות להתרשלות ממשית.

תרופות שגויות- תרופות שהוקצו למטופל ואינן טובות לו ויותר מזה, עשויות להיות מסוכנות זאת רשלנות רפואית ברורה.

רשלנות באבחנה- אבחון לא נכון עשוי להיות קריטי במיוחד למטופל. במקרים מסוימים המטופל מקבל טיפול שלא מתאים לו וכך מזניח את הבעיה האמתית. אלו מקרים שיכולים לגרום אף למוות של המטופל במצבים מסוימים. בכל מקרה של אבחנה מוטעית נעשית רשלנות וחובה לבדוק לעומק את הסיבות לרשלנות זו. 

על הרופא קיימת חובה ברורה ואתית להגיע למלוא המידע שנדרש לאבחנה מדויקת כשהוא מפעיל את כל האמצעים המקצועיים לכך.

לא כל טעות היא עילה לרשלנות                                                                      

אם זאת נציין שכל טעות היא לגופה ולא כל טעות באבחון תהווה מיד סיבה לרשלנות רפואית. ישנם מצבים שנעשה טעות באבחון הבעיה והיא תצביע על טעות מאוד ברורה שיכולה לקרות בשיקול דעת מקצועית. על מנת להגיע לתחושת הצדק במקרים בהם יש את כל התחושות שבוצעה רשלנות רפואית, יהיה מן הראוי לגשת לעו"ד רשלנות רפואית על מנת למצות את הזכויות שלכם ולקבל פיצוי בעניין זה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם