עורך דין רשלנות רפואית עצמאי ומשרד עורכי דין: ההבדלים

אחת השאלות שלא מעט אנשים אשר זקוקים לעורכי דין מתלבטים בה היא, האם להשתמש בשירותיו של עורך דין עצמאי, כזה שפועל בכוחות עצמו או שמא להשתמש במשרד עורכי דין גדול, פירמה, כמו שאנחנו מכירים מהסרטים.

במאמר זה אנחנו נבחן את השאלה דרך תביעות של רשלנות רפואית. אנחנו מכירים את הנושא הזה היטב, שכן בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות עליה ניכרת בתחום של תביעות מסוג זה בישראל, ועל כן גם יש עלייה ניכרת במספר עורכי דין שפועלים באופן עצמאי וכן אלה שפועלים באמצעות משרדי עורכי דין בתחום של רשלנות רפואית.

>>> משרד עו"ד מומלץ בתחום  – דוד פייל ושות'

עורך דין רשלנות רפואית

מה הם ההבדלים ומה היתרונות של כל בחירה

ישנה שורה של הבדלים בבחירה של עורך דין עצמאי או משרד עורכי דין בתחום של רשלנות רפואית.

ההבדל הראשון מתייחס לזמינות ולקשר עורך הדין ללקוח. בדרך כלל, עורך דין עצמאי יהיה הרבה יותר זמין ללקוח מאשר משרד עורכי דין ולו מהסיבה הפשוטה, שאין לו הרבה לקוחות והוא מעניק לאלה שיש לו קשר הרבה יותר אישי וקרוב.

הבדל שני מתייחס לשאלת המשאבים. למשרד עורכי דין יש הרבה יותר משאבים מאשר לעורך דין, ובהקשר של תביעות רשלנות רפואית זה יכול להיות מהותי מאחר והם צריכים חוקרים שיגבו עדויות, רופאים מומחים שיתנו חוות דעת ועוד. כלומר יש לכך משמעות עצומה.

הבדל שלישי הוא בהתייחסות לתביעה. נכון שמשרדי עורכי דין יפעלו בעד הלקוחות שלהם גם כן, אך סביר להניח שעורך דין עצמאי יראה בתביעה קרש קפיצה משמעותי לקריירה שלו, ועל כן ייתכן מאוד שהוא ישקיע הרבה יותר זמן ורצון להצליח בתביעה. צריך לומר שזה לא מבטיח ניצחון אך זו מבטיח השקעה

ישנם עוד שורה של הבדלים בין השניים, ומן הסתם היתרונות נעים לכאן ולכאן. יש יתרון בעבודה עם עורך דין שנמצא איתנו בקשר צמוד ויש יתרון בעבודה עם משרד עורכי דין שיכול לספק לנו צוות משפטי ברמה הגבוהה ביותר. בסופו של דבר השאלה היא, מי מבין השניים יכול להביא לנו תוצאה יותר טובה בתהליך ותוך זמן קצר יותר.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם