הגשת ערר למכון הרפואי לבטיחות בדרכים

יש נהגים אשר מופנים אל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים בשל היותם מקרים יוצאי דופן והחשיבות של תקינות המצב הבריאותי שלהם מכל הבחינות הוא קריטי לשם יציאת נהגים בטוחים אל הכבישים. אלו נהגים יקבלו זימון שכזה לבדיקה רפואית? אנשים אשר יש להם רישיון למשא כבד, נהגים אשר כבר יש להם עבירות תנועה רבות נהגים שסובלים מבעיה רפואית כמו אפילפסיה ונהגים שלהם יש דיווח על ידי המשטרה או מוסדות רשמיים אחרים.

הגשת ערר למכון הרפואי לבטיחות בדרכים

חשים נפגעים מהחלטת הרופא

יש אנשים רבים אשר מקבלים את החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים בצורה קשה, שכן נוצרת עבורם ההחלטה האם הם יכולים לנהוג ברכב ולשלול את הרישיון של הרכב לאנשים אשר מבצעים שימוש ברכב הפרטי במשך של שנים.

ההפרעה הזו לסדר של החיים יכולה להיות מאוד משמעותית כאשר זה חשוב להבין כי המכון הזה מבצע עבודה חשובה של מיגור תאונות שהמקור שלהן הוא תלוי מצב בריאותי לא תקין אצל נהגים שונים, אולם בהחלט יכולים להתרחש מצבים שבהם העניין של ההחלטה אשר התבצעה על ידי הרופאים שנמצאים שם היא כזו שמקורה בתואנות שווא שאין להם אחיזה או בסיס. זה השלב שבו צריכים להפנים כי החלטה זו ניתנת לערעור תוך 30 ימים.

רשאים להגיש ערר על ההחלטה

זה חשוב מאוד להבין כי כל החלטה שאליה הגיע המכון הרפואי לבטיחות בדרכים היא לגמרי לא החלטה סופית שאליה חייבים להתרגל ואותה להפנים וניתן לבצע הגשת ערר למכון הרפואי לבטיחות בדרכים , גם המכון הוא לא מקום אשר חף מטעויות, ומטבע הדברים ישנה הזדמנות תקנית בידי כל אדם שקיבל החלטה שכזו להעביר ערר שאותו חייבים להעביר במסגרת של 30 יום הלוא הוא סעיף   195 לתקנות התעבורה ובכך להציל את רישיון הנהיגה שאחרת יישלל מאותו נהג תמים.

הערר הוא שלב שלא מגיע בחינם ודורש תשלום של אגרה בסך של 1040 ש"ח כאשר זו מורכבת משלושה רופאים, כאשר את התוכן שנמצא בערר הזה חשוב לבצע מול עו"ד תעבורה מכון רפואי מקצועי שמבין איך יכולים לערער על ההחלטה שנעשתה ולהוביל אל הפיכת ההחלטה הזו לחלוטין.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הכל

קורס הערכת אומנות

הערכת אמנות היא סוג של שמאות שאותה מבצעים עם פריטי אומנות וכמובן על כל דבר שערכו לוט בערפל ואין מחיר או ערך אחיד סביבו. את

קרא עוד »