מתי נצטרך מורה פרטי למתמטיקה

מורה פרטי למתמטיקה

אחד המקצועות הקשים ביותר שנלמדים בבתי ספר, חטיבות ותיכונים, הוא ללא ספק מתמטיקה. מקצוע זה יוצר פחד ולעיתים טראומה אצל תלמידים רבים, מה שגורם להם להימנע מלנסות ולהצליח בו מעבר למה שהם צריכים בשביל להמשיך ללימודים באקדמיה, לעיתים יש תלמידים שאפילו לא מנסים ומוותרים.

אך האמת היא, שבדומה לכל מקצוע אחר שנלמד בבתי ספר, עם מעט עזרה מקצועית בתחום, עזרה של איש מקצוע חיצוני שילווה את התלמיד לאורך הלימודים בבית הספר, יש סיכוי לא קטן, לא רק שהוא לא יישאר מאחור אלא יתרה מזו, שהוא יצליח להשיג ציונים טובים מאוד.

לפני שנסביר מתי נצטרך מורה פרטי למתמטיקה, נציין שתי נקודות חשובות, ראשית, מתמטיקה בשונה מהיסטוריה או מקצועות עיוניים אחרים, אם לא תופסים את החומר בהתחלה, זה יכול להשפיע על ההמשך, ולכן חשוב מאוד להשקיע כבר בשלב הראשוני ולא לחכות שייווצר פער, אז יהיה קשה מאוד לסגור אותו. שנית, עזרה חיצונית, כלומר של מורה פרטי היא הרבה פעמים כלי הרבה יותר יעיל להצלחה במתמטיקה מהסיבה הפשוטה, בכיתה עם עוד תלמידים קשה מאוד להבין את החומר כמו שלומדים לבד עם המורה.

אז מתי נצטרך מורה פרטי?

יש שלוש מצבים קלאסיים בהם נצטרך מורה פרטי למתמטיקה. מצב אחד הוא שנוצר פער בין החומר שנלמד בכיתה לבינינו. זה יכול להיווצר מחוסר תשומת לב, חוסר ריכוז, ריצה של המורה על פני החומר ועוד. רצוי לתפוס את זה מיד, בשביל שנוכל להשלים את הפערים.

מצב שני, לפני מבחן חשוב. תלמידים רבים משתמשים בשירותיהם של מורים פרטיים לפני מבחן בגרות. לא בגלל שהם לא יודעים את החומר כמו בגלל שהם מרגישים חוסר ביטחון.

מצב שלישי, בעקבות הפסד של חומר. תלמיד שהפסיד שיעורים מסיבות שונות, לא יכול תמיד להשלים אותו לבד, אז הוא שוכר מורה פרטי שילמד אותו את החומר עד שהוא ידביק את הכיתה.

מקרה נוסף, כאשר תלמיד רוצה להתקדם מעבר למה שנלמד בכיתה בשביל לצבור תאוצה לקראת ההמשך, כך הוא יגיע לשלבים מתקדמים בפער על שאר הכיתה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם