ביופוד מלווה אתכם לרישיון יצרן לעסק

רישיון יצרן לעסק

מפעלים העוסקים בתחום הכנת מזון וייצור חומרי גלם לייצור מזון וכן תהליכי אריזה, שיווק ואחסנה של מזון, חייבים לעבור תהליך של הנפקת רישיון יצרן לעסק. זהו תהליך ארוך ומורכב בו נחוץ ליווי מקצועי ואישי של חברה המציעה שירותים של טכנולוג מזון ותברואן כדי להשיג את הרישיונות לעסק.

 

מהם שלבי התהליך לרישיון יצרן לעסק?

 • התהליך מתחיל בבקשה המופנית לרשות המקומית להוצאת רישיון יצרן לעסק. בין כל המסמכים והאישורים הדרושים, צריך לצרף תוכניות של סידור המפעל. התוכניות יציגו את האגפים השונים ואת הציוד והמכונות המשמשים בייצור.
 • אחת הדרישות היא לקבל מטכנולוג מזון את תוכנית התפעול של המפעל בכתב. התוכנית המפורטת תכלול נתונים על המוצרים המיוצרים במפעל, על הטיפול בחומרי גלם, על דרך האחסון שלהם, על פעולות הניקיון במפעל, היקף התפוקה המתוכננת, כמה עובדים יש במפעל ועוד.
 • לאחר שהרשות המקומית בודקת שהמפעל עמד בכל הדרישות היא מנפיקה לו רישיון עסק.
 • לאחר שרישיון העסק בידינו ניתן להגיש בקשה במשרד הבריאות לקבלת רישיון יצרן. משרד הבריאות דורש לראות את אותן תוכניות שהוגשו לרישיון עסק באמצעות טכנולוג המזון.
 • קיימים תקנים מחמירים ודרישות מפורטות של משרד הבריאות. המפעל חייב לעמוד בכולם כדי לקבל בסוף התהליך את רישיון היצרן.
 • משרד הבריאות מבצע ביקורות ובודק בין היתר את התאמת המבנה לתהליך הייצור והיקף הייצור, את תנאי הסניטציה ולוקח דגימות מהמזון לבדיקה. כדאי שטכנולוג מזון מנוסה יהיה נוכח בתהליכי הבדיקות ובעבודה מול משרד הבריאות.
 • לאחר עמידה בכל הדרישות והביקורות ישלם בעל העסק אגרה ויקבל רישיון יצרן מזון.

לאור מורכבות התהליך, מומלץ לקבל ייעוץ וליווי של בעלי מקצוע מתחום המזון. יש חשיבות גדולה לליווי מקצועי ואישי של חברה בעלת ניסיון בתחום הנפקת רישיונות יצרן ועסק.

היתרונות בליווי של ביופוד – הנפקת רישיון יצרן

 • טכנולוג מזון של החברה מחזיק בידע רחב בכל הקשור לתקנים, חוקים וכללים של משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה והרשויות המקומיות. הוא מתעדכן באופן שוטף בנושאי חקיקה, הנחיות והוראות חדשות ואכיפת החוקים בתחום זה.
 • הניסיון הרב של החברה בתחומי המזון יכולה לסייע לבעל העסק בתכנון העסק עפ"י הדרישות, לייעל את תהליכי הבקשה ולקצר אותם. ידיעת הדרישות המדויקות לאורך התהליך יכולה לתת לבעלי העסק אפשרות לתכנן לטווח ארוך, לחסוך בעלויות ומשאבים לאורך זמן.
 • לחברה יש יכולת לשתף פעולה עם משרדי הממשלה השונים והרשויות המקומיות ויש לה את הידע הרחב הנדרש להתנהלות מולם.
 • החברה תסייע לבעל העסק לפעול לשמירה על בריאות הציבור על ידי מילוי דרישות החוק והתקנים ובכך, יוצג העסק כלפי לקוחותיו כמפעל המייצר מזון בתהליכים נכונים ונקיים.

 

לסיכום, תהליך הנפקת רישיונות לעסק היא דרך מפותלת וארוכה. כדי שתעברו אותה ביתר קלות ועם ראש שקט, תוכלו לפנות וליהנות מהיתרונות של ליווי אישי ומקצועי של חברת ביופוד – הנפקת רישיון יצרן לעסק, לאורך התהליך ולקבל עזרה והכוונה. המומחים של ביופוד ילוו אתכם יד ביד ויסייעו לכם לצלוח את התהליכים הבירוקרטיים המייגעים בהצלחה יתרה ועם אימוץ דרכי עבודה שיסייעו לכם גם בעתיד.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »
בודק שכר
אנשי מקצוע

3 דרכים לבחור בודק שכר

מעוניינים למצוא בודק שכר שיוכל לבצע את העבודה שלו ברמה מקצועית גבוהה במיוחד ולוודא כי כל אחד מן העובדים שלכם מקבל את כל הזכויות והשכר

קרא עוד »