מחלקות עיקריות בבתי דפוס גדולים

בית דפוסבבתי דפוס קטנים ישנו בדרך כלל צוות מצומצם שעושה את הכל מהכול. יכול להיות אדם אחד שהוא גם מעצב, גם מפעיל את המכונה וגם מפיק חשבוניות ללקוח. האמת שזה ממש לא מקצועי וזו לא שיטת העבודה בה עובדים בבתי הדפוס הגדולים. בתי דפוס גדולים אינם יכולים לעבוד בצורה שכזו, זוהי אינה הדרך לספק שירות טוב ללקוח. לבתי דפוס גדולים יש אנשי מקצוע שונים, כאשר כל אחד מתמחה בתחום הספציפי שלו ונותן את התמורה הגדולה ביותר. מסיבה זו בית דפוס גדול מחולק למספר מחלקות. להלן סקירה קצרה של המחלקות העיקריות בבתי דפוס גדולים.

מחלקת קדם דפוס – תהליך הקדם דפוס הוא התהליך המתרחש בין יצירה של פריסת הדפסה לבין ההדפסה הסופית. בשיטות דפוס ישנות מדובר ביצירת הגלופה לדפוס אך כיום בתי דפוס שעובדים עם הדפסת אופסט והתהליך הוא קצת שונה למרות שברמת העיקרון מדובר באותה ההכנה לדפוס, רק בטכנולוגיות מתקדמות יותר. בשלב קדם הדפוס מעבדים את קבצי ההדפסה ומעבירים ללקוח לאישורו.

מחלקת דפוס אופסט – בית דפוס גדול ומודרני משתמש בטכנולוגית אופסט המבטיחה איכויות הדפסה גבוהות במיוחד. במחלקת האופסט תמצאו צוות המתפעל את המכונות המתקדמות והופך את הקבצים הדיגיטליים להדפסים ברמה גבוהה. כמובן שלא כל מכונות האופסט הן זהות. בתי הדפוס המתקדמים עובדים ברשת staccato fm screening הנחשבת למובילה בתחום האיכות. כמו כן לא כל מכונות הדפוס מסוגלות להדפיס אופסט גדולים. לבית דפוס רציני ישנן מכונות היכולות להדפיס עד גודל גיליון.

מחלקת הדפסה דיגיטלית – המחלקה הדיגיטלית בדרך כלל נותן פתרונות הדפסה מהירים ויעילים תוך כדי שימוש בצבע. עבודות דפוס דיגיטלי מתאימות למגוון לקוחות בשוק הפרטי או העסקי. דפוס דיגיטלי נערך באמצעות המחשב ונשלח משם להדפסה ללא צורך באופסט, לכן ניתן להגיש שהוא מקצר תהליכים. לכל בית דפוס שמכבד את עצמו יש היום מחלקת דפוס דיגיטלי.

מחלקת עיצוב וגרפיקה – מחלקת העיצוב והגרפיקה היא המקום בו יושב צוות הקריאטיב של בית הדפוס. זוהי המחלקה בה לוקחים את כל הרעיון והופכים אותם לעיצוב דיגיטאלי אותו ניתן להדפיס בטכניקות שונות. כאן יושבים המעצבים הגרפיים ועמלים על כל עבודה; אלו יכולות להיות הזמנות לחתונה; קטלוגים; מגזינים כריכות ספר או כל צורך אחר שיש ללקוח.

מחלקת תפעול וייצור – מעבר לכל העיצובים, בסופו של דבר יש צורך בצוות תפעולי אשר מפעיל את המכונות, מבצע את עבודות הדפוס ועושה בקרת איכות על מנת להבטיח ללקוח את התוצאות הטובות ביותר שבית דפוס מודרני יכול לתת. צוות התפעול דואג לרכש חומרי הגלם וכל השלבים הלוגיסטיים הקשורים להדפסה.

מחלקת כריכה – הרבה מעבודות הדפוס דורשות כריכה. בתי דפוס רציניים מחזיקים מחלקת כריכה הנותנת את הנגיעה האחרונה לעבודות הדפוס.

אלו הן המחלקות העיקריות של בית דפוס. כמובן שישנה גם מחלקת מכירות המתעסקת בשירות ללקוח ומסכמת איתו את כל פרטי ההזמנה. מחלקת המכירות היא החוליה המקשרת בין הלקוח לבין בית הדפוס.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם