מהו אובדן כושר עבודה?

אובדן כושר עבודה

כושר עבודה הוא זה שמאפשר לכם לקום כל יום בבוקר ולצאת לעבודה. בין אם למדתם את המקצוע המסוים בו אתם עובדים ובין אם לא, אם אין לכם האפשרות לצאת ולעבוד, זה אומר שאיבדתם את כושר העבודה שלכם. במקרים כאלה, שלרוב באים בהפתעה, אתם חייבים לדעת איך לפעול בכדי להפעיל את הזכויות המגיעות לכם.

אובדן כושר עבודה, מהם הקריטריונים?

מאחר ואיבדתם את היכולת לצאת לעבוד, יהיה עליכם לבקש מביטוח לאומי הכרה במצבכם הבריאותי. מקרים של קבלת אחוזי נכות רפואית בדרך כלל ניתנים עקב מחלות שונות ותאונות, המצמצמות את היכולות הגופניות שלכם ולא מאפשרות לכם להמשיך בעבודתכם.

בהתאם ליכולות הפיזיות ולאחר ועדות רפואיות הקשורות למצבכם, ייקבע גובה אחוזי הנכות שלכם. חוקיות אחוזי הנכות עובדים בצורה כזו שפחות מ-50 אחוזי נכות, לא תקבלו קצבה ומעל 50 אחוז הקצבאות מתחלקות בכמה אופנים.

אם אינכם מכירים את תהליך הגשת ההוכחות לביטוח לאומי, הוכחות המעידות על כך שאתם אינכם יכולים להמשיך בעבודתכם, תרצו להיוועץ עם עורך דין שמתעסק עם נושא אובדן כושר העבודה ויודע איך להתנהל מול ביטוח לאומי על כלל בקשותיו.

כך, יוכל לעזור לכם לקבל את אחוזי הנכות המגיעים לכם ואף אולי להעלות לכם את האחוזים. בהגשת המסמכים לביטוח הלאומי, תרצו לשים את כל הקלפים שיש לכם על השולחן. אמנם באתם מסיבה אחת לגמרי אל הבקשה הזו, אך אין זה אומר שאתם חייבים לדבר רק על הסיבה הזו. אם יש לכם, חלילה, עוד בעיה בריאותית תוכלו להעלות גם אותה לדיון והיא אולי תוכל לעזור לכם בסיכומי הועדה הרפואית.

עורך דין שעוסק באובדן כושר עבודה יכול לעזור לכם רבות אל מול הוועדות הרפואיות וחברות הביטוח כאשר יגיע הזמן להוכיח את נכותכם. לעתים, מקרים אלה יכולים להיות לא נעימים ומלווים בהרגשה שלא מאמינים לכם. לכן, תרצו איש מקצוע שמכיר את העולם הזה ויידע איך לנהל אתכם בתוכו.

לסיכום,

אובדן כושר עבודה הוא הכרת המדינה בחוסר היכולת שלכם לעסוק במקצוע שלכם עקב בעיותיכם הבריאותיות. וכשחובת ההוכחה היא עליכם, אל תעברו אותה לבד.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם