מנעולן

המנעולן אחראי לתת שירותים של מנעולים. בין אם זה להתקין מנעולים חדשים על דלתות, כספות, רכבים, ובין אם זה לפרוץ מנעולים סגורים.

חשוב לציין שכיון עולם המנעולים הרבה יותר מורכב ממה שהיה פעם. בעוד שפעם מנעולן היה יכול להסתפק בהכרת המנגנון של הנעילה ובכך לדעת איך לפרוץ את המנעול, כיום, שיטות הנעילה מבוססות על טכנולוגיות רבות שקשה מאוד להתגבר עליהם. בכל זאת, בשביל זה הם נועדו כדי ששום גנב לא יוכל לפרוץ אותם. 

זה נכון בעיקר ברכבים חדשים, אבל לא רק. גם בבתים אפשר לראות יותר ויותר אנשים שעושים שימוש במנגנונים דיגיטליים עבור המנעולים שלהם. 

אז מה חשוב לדעת בנושא? המשיכו לקרוא. 

מנעולן – קווים לדמותו:

בגלל ההתפתחות הרבה בתחום, מנעולנים היום מתחלקים לתתי קטגוריות לחלוטין. אין כמעט מנעולן שיודע ומבין בכל טכנולוגיות הנעילה של רכבים, כספות, בתים, זה פשוט הרבה מידי מכדי לדעת.

כך נוצר שוק שמאגד בתוכו הרבה קטגוריות שונות ואתם פונים לבעל המקצוע המדויק שאתם צריכים לבעיה שלכם. 

למשל, חנויות תכשיטים מתמודדים עם סכנת פריצה לחנות. למרות שהתכשיטים מאוחסנים בכספות, הגנבים יודעים שהם צריכים להקדים בצעד אחד את הטכנולוגיות של המנעולים וכך יהיה להם חיים קלים. לכן, הם מצידם עושים הכול כדי ללמוד על הטכנולוגיה, להבין אותה, לזהות את החולשות שלה וכך להתגבר עליה בפריצה הבאה. 

תפקידו של המנעולן מתחלק לשניים. ראשית, הוא צריך להבין היטב את מנגנוני הנעילה שהוא מתעסק בהם כדי לדעת לפרוץ אותם במקרה של רכב שהבעלים שלו נתקע ללא מפתח או במקרים אחרים. שנית, הוא צריך לדעת להרכיב מנגנוני נעילה חדשים כאשר יש ביקוש לכך בין אם זה בדירות או ברכבים שנפרצו והנעילה שלהם הושחתה. למידע על מנעולן לרכב

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם