הלוואה לשיפוץ -לקחת הלוואה בנקאית או חוץ בנקאית?

הלוואה לשיפוץרוצים לסגור מרפסת או אולי להחליף את החלונות הישנם למשהו קצת יותר מודרני? אין בעיה, הזמינו קבלנים וקבלו הצעות מחיר… ואז תגלו שדווקא יש בעיה. שיפוצים הם פשוט עסק יקר – קצת לשבור את הקיר, להחליף את חלונות העץ בחלונות אלומיניום מודרניים; זכוכית אטומה לרעש; תריסים חשמליים ועוד כמה פרטים קטנים ובקלות הגעתם להוצאות של עשרות אלפי שקלים. רוב האנשים אשר עושים שיפוצים בבית, בהנחה שאינכם מיליונרים, צריכים לקחת הלוואה על מנת לממן את השיפוצים.

הלוואה בנקאית והלוואה חוץ בנקאית

בעבר הבנקים היו המקום היחידי אשר העניק הלוואות באופן חוקי אך למזלנו היום ישנם גופים פרטיים המעניקים הלוואות. אני אומר למזלנו מכיוון שהתחרות משכללת את השוק והופכת אותו לתחרותי יותר לטובת הצרכן. קיימת תחרות בין הבנקים השונים ובינם לבין שוק ההלוואות החוץ בנקאיות והלקוח הוא זה שמרוויח מכל הסיפור – בזכות ההלוואות החוץ בנקאיות ניתן לקבל הלוואות בתנאים טובים יותר. אם כך מה להעדיף הלוואה בנקאית או הלוואה חוץ בנקאית?

אין תשובה חד משמעית לשאלה היכן לקחת את ההלוואה; כל מקרה יש לבחון לגופו ולראות מה הסכום ומהם התנאים להחזר ההלוואה. אך על מנת שתוכלו לעשות את השיקול ולראות מה עדיף עבורכם בואו נדבר על כמה הבדלים מהותיים בין הלוואות בנקאיות לבין הלוואות חוץ בנקאיות.

מהירות ההלוואה – כאשר אתם פונים לבנק לבקשת הלוואה בדרך כלל מדובר בתהליך ארוך יחסית של אשרור. במהלך התהליך אתם צריכים להציג ערבויות והבנק מנתח את יכולת האשראי שלכם. אך לעומת זאת בהלוואות חוץ בנקאיות בדרך כלל מדובר בתהליך מהיר יותר המאפשר לכם לקבל את ההלוואה תוך זמן קצר. אל תזלזלו בזה, במקרים רבים צריכים את הכסף באופן מיידי.

הסדרי תשלום גמישים יותר – ישנם מודלים שונים של הלוואות הנבדלים אחד מהשני באחוזי הריבית, פריסת התשלומים וכל תנאי ההלוואה. במקרים רבים בהלוואות החוץ בנקאיות תוכלו למצוא תנאי החזר גמישים יותר אשר מקלים עליכם להחזיר את ההלוואה, כמו למשל תקופת גרייס.

הלוואות ללא בטחונות – בעוד הבנקים מעמידים תנאים קשים של בטחונות, ערבים וערבויות לצורך קבלת ההלוואה; בקרב החברות המציעות שירותי הלוואות חוץ בנקאיות תוכלו ניתן בקלות יותר לקבל את ההלוואה גם ללא ערבים.

כאשר אתם צריכים הלוואה לצורך שיפוץ מומלץ לפנות למספר מקומות המציעים הלוואה, גם בבנק וגם מחוץ לבנק ולבקש הצעות. הצורה הטובה ביותר לבחור הלוואה היא לבחור מבין מספר הצעות קונקרטיות אשר ניתן להשוות ביניהן.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם