גופי תאורה – כיצד בוחרים גופי תאורה לבית

 

ישנם לא מעט מתקנים, רהיטים, אמצעים שאנחנו קונים לבית ומשמשים אותנו גם באופן פרקטי, מעשי וגם כפריט עיצוב. למעשה, כל דבר שאנחנו נקנה לבית בצורה כזו או אחרת, אנחנו נתייחס לשאלה כיצד הוא מעוצב, בין אם זה בשביל לדעת האם הוא ייראה טוב בבית, האם הוא ישתלב עם העיצוב של הבית וכן האם הוא גדול או קטן מספיק וכמה שטח הוא יתפוס לנו.

גופי תאורה עונים ללא ספק על ההגדרה של אמצעי אשר אנחנו עושים בהם גם שימוש פרקטי אך יש להם גם משמעות מבחינת העיצוב שלהם. הרי אנחנו לא נבחר גוף תאורה אשר נעמיד אותו בסלון, אם הוא לא יתאים לעיצוב הכולל של החדר, בדיוק כפי שאנחנו לא נבחר גוף תאורה שייראה מאוד יפה בסלון, אך לא ישרת אותנו בצורה אופטימאלית ולא יאיר כפי שאנחנו מצפים בתוך החדר.

תהליך בחירת גופי תאורה הוא לא תהליך מורכב מדי, אף על פי שאנחנו צריכים להתייחס לשתי הנקודות הנ"ל. התהליך מתבצע על פי הגישה של מה כן, כלומר מה אנחנו מחפשים, לצד מה אנחנו לא מעוניינים בו כלל. בצורה כזו קל לנו להתרכז בגופי תאורה שיכולים להתאים לצרכים שלנו, מבחינה מעשית ועיצובית.

לפני שנסביר כיצד אנחנו נחליט על אותן נקודות, נציין שיש לנו אפשרויות למצוא מגוון רחב של גופי תאורה, בין אם מדובר בכאלה שניתן להעמיד אותם במקומות שונים בחלל החדר או לתלות אותן, בין אם מדובר על גופי תאורה בעיצוב קלאסי או מודרני, ובין אם מדובר בגופי תאורה פתוחים או סגורים, וכן עוד שורה ארוכה של נקודות. כל אחד מהם יכול להשפיע על תהליך הבחירה שלנו.

כיצד בוחרים גופי תאורה בצורה חכמה

גופי תאורה כאמור, צריכים לענות הן על הצורך שלנו בכמות אור מסוימת בחדר ועל הצורך באלמנט שיוסיף לעיצוב של החדר.

הדבר הראשון שאנחנו צריכים לבדוק בתהליך הבחירה הוא, מה גודל השטח שעומד לרשותנו וכיצד אנחנו מחלקים אותו מבחינת תאורה. כך נוכל להחליט היכן להציב את גוף התאורה, באילו נקודות.

הדבר השני שאנחנו צריכים לבדוק הוא, כמה אור נכנס מבחוץ וכמה אור נכנס מחדרים אחרים. זה משמעותי מאחר ואם אנחנו מקבלים מספיק אור מבחוץ או ממקורות אחרים, אנחנו יכולים לבחור בגוף תאורה מינימליסטי שלא מתבלט ובכך גם לא משפיע על העיצוב.

הדבר השלישי שאנחנו יכולים לבדוק הוא, מה הצפיפות בחלל החדר. הצפיפות תקבע היכן אנחנו נציב את גוף התאורה, האם נתלה אותו או נעמיד אותו במקום מסוים. כמובן שנשאל את עצמנו גם, האם יש קשר בין הצפיפות לאופן בו אנחנו משתמשים בחדר.

הדבר הרביעי שנשאל את עצמנו הוא, מה בדיוק מטרת חלל החדר, כמה אנשים משתמשים בו ומה הם עושים בו. כל אחד מהדברים הנ"ל יכול להשפיע על הבחירה שלנו.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »
בודק שכר
אנשי מקצוע

3 דרכים לבחור בודק שכר

מעוניינים למצוא בודק שכר שיוכל לבצע את העבודה שלו ברמה מקצועית גבוהה במיוחד ולוודא כי כל אחד מן העובדים שלכם מקבל את כל הזכויות והשכר

קרא עוד »