עורך דין נזיקין

עולם העבודה מלא בסיכונים שונים, בין אם מדובר בעבודות פיזיות ובין אם מדובר בעבודות הכוללות ישיבה ממושכת מול מחשב. במקרים רבים, לא ניתן לגבות את העובד במאת האחוזים ובמקרים אחרים, מנהלי עבודה מעדיפים להימנע מביטוח העובד ולמעשה מציבים אותו בסיכון. סיכון זה יכול לעלות סכומי כסף רבים במקרה של פגיעה אולם הנזק החמור יותר הוא סה הנגרם לגופו של העובד וכן ההשלכות הנגרמות בעקבות הפגיעה.

תפקידו של עורך דין נזיקין כולל חקירה של האירוע לרבות גיבוש הראיות והטענות הרלוונטיות לצורך הרכבת תיק תביעה הכולל את כל ההוכחות הנדרשות להשבת הצדק על כנו. עורך דין נזיקין מתמחה בהשגת המסמכים הרלוונטיים ובנייה נכונה של אסטרטגיה משפטית אשר תוביל לחשיפה של הצדק והעוולה שנגרמה לעובד. באמצעות העמדת העובדות על מקומן והוכחת הנזק שנגרם, כמו גם הוכחת האחריות והנושא באחריות זו, ניתן לגבש תיק משפטי ולגשת להליך שבסופו האדם שנפצע – יפוצה בהתאם לגובה הפגיעה ולהיקפה.

מתי לפנות אל עורך דין נזיקין?

פניה אל עורך דין נזיקין צריכה להתקיים בהקדם האפשרי וסמוך ככל האפשר למועד הפגיעה עצמה. באופן זה, ניתן יהיה לבנות את התיק באופן יסודי, לאסוף את כל הראיות הרלוונטיות, לבדוק את כל הגורמים שהיו מעורבים במקרה ולבחון את תחולת האחריות ועל מי היא חלה.

על פי חוק ביטוח לאומי, ישנם מספר דרכים להגשת תביעה באמצעות עורך דין נזיקין רלוונטי לתחום. בתחום של נפגעי עבודה מוגשות מדי שנה אלפי תביעות המבקשות להגן על עובדים שרמת החיים שלהם נפגעה בעקבות עבודה לא בטיחותית ואי שמירה על זכויותיו של העובד.  תביעה באמצעות עורך דין נזיקין משתמשת בהוכחות המבוססות על אורח החיים ורמת ההכנסה של העובד לפני הפגיעה ובכך מבססת את הראיות והטענות להוכחת הפגיעה שנגרמה לאדם.

התגמול המגיע לעובד מבוסס על הפרמטר של הכנסות הניזוק וההשלכות שיש לפגיעה בהכנסותיו על אורח החיים שלו, על משפחתו, בת זוגו וילדיו. באמצעות התבססות על אורח החיים וגובה ההכנסה של העובד לפני הפגיעה, התגמול על הנזק שואף לפצות את העובד במידת ההפסדים שנגרמו לו בשל הפציעה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »