מה עושה עורך דין בנקאות ומתי מומלץ להיעזר בו

עורך דין בנקאות יכול להוות עזר ממשי כאשר מדובר על תביעות כנגד בנקים. למעשה אין מדובר כאן על מקרים בודדים, אלא על שכיחות הולכת וגוברת של מקרים בהם סיכויי ההצלחה גבוהים יותר ממה שנהוג לחשוב. כמובן שמדובר על מקרים בהם קיימת עילת תביעה ממשית, היות והבנקים מחויבים לציבור הלקוחות שלהם, לעומת חברות מסחריות פרטיות. הבנקים מאופיינים בחובת אמון ראשונית כלפי הלקוחות שלהם, דבר שלא ניתן לומר על תאגידים או חברות פרטיות. לכן אם קיימת עילה ממשית לתביעה כנגד הבנק, ניתן להיעזר בשירותיו של עורך דין בנקאות המתמחה בתחום ויוכל לספק לכם את הייעוץ המשפטי הדרוש בנושא. ניתן כמובן להתייעץ עם עורך הדין, להבין מה הם סיכויי ההצלחה בתיק ובהתאם לכך להחליט אם להמשיך בתהליך המשפטי או לא.

עורך דין בתחום הבנקאות

כל מה שתמיד רציתם לדעת לגבי עורך דין בנקאות

רוב האנשים אינם יודעים זאת, אך לבנקים השונים יש חובה ראשונית כלפינו הלקוחות שלהם, ולאו דווקא לבעלים של הבנק. ברגע שמגיעים למשפט, השופט יבדוק קודם כל את האחריות והחובה של הבנק, בשונה ממצב דומה בו חברה מסחרית או תאגיד כלשהו היה עומד למשפט. על הבנקים השונים מוטלות מספר חובות שאינן מוטלות על חברות ותאגידים. הבנקים חייבים לעמוד במספר תנאים, כגון תום לב במתן אשראי, שמירה על האינטרסים של הלקוח, חובה שלא להסתיר מידע חיוני ועוד. חובת האמון של הבנקים נחשבת לאחת החובות הכי מהותיות שלו, ולכן משמשת כבסיס ללא מעט תביעות. הבנק מחויב להזהיר את הלקוח ואסור לו להטעות אותו מתוך אינטרס כלכלי אישי. הבנק מחויב למשל לעדכן את הלקוח כי יש לו עניין בתחום מסוים וכי הוא פועל מתוך אינטרס אישי, ולא לטובת הלקוח, כאשר הלקוח מבצע פעולה כלשהי שנוגעת בתחום. עורך דין בנקאות מייצג את אינטרס הלקוח, ומשתמש בפסקי דין שונים על מנת לתבוע את הבנקים כאשר אלו אינם עומדים בחובותיהם.

לסיכום, במידה והבנק לא עמד בחובותיו כלפיכם בתור הלקוח שלו, במידה והוא לא פעל מתוך תום לב או לא הזהיר אתכם מפני פעולות מסוימות, ייתכן ויש לכם כאן עילה לתביעה. מומלץ להיעזר לצורך כך בשירותיו של עורך דין מקצועי ומיומן שמתמחה בתחום ויוכל לייצג את האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר.

 

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ציפוי שיניים
אנשי מקצוע

ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא

קרא עוד »
שירותי גרר
אנשי מקצוע

שירותי גרר בחולון

זקוקים לשירות גרירת רכבים בחולון? כשאתם תקועים יש לכם על מי לסמוך כי בעצם אף אחד לא צופה את זה ואף אחד לא רוצה להיות

קרא עוד »