עורך דין לשון הרע בחיפה – למה חשוב לשכור עורך דין

יש מקרים רבים בהם אנחנו מוכנים להבליג על דברים שנאמרים נגדנו או נגד העסק שלנו. אפילו אם אנחנו אנשים מפורסמים או אנשים שיש להם מה להפסיד בגין אותם דברים, אז אנחנו יוצאים מתוך נקודת הנחה, שאם נשכור עורך דין ואם ניאבק בבית משפט, אזי שרק נבזבז זמן וכסף, לא נרוויח מכך כלום ואולי אפילו להיפך, נייצר תהודה רחבה יותר לדברים שנמרו וזה עלול לגרום נזק משמעותי יותר עבורנו. 

הגישה הזאת איננה נכונה, בוודאי לא במקרים בהם אנחנו אנשי עסקים או אנשי ציבור ואפילו במקרים אחרים. ברגע שאדם אומר עלינו דברים שפוגעים בשם ובכבוד שלנו, עלינו להיאבק על כך גם בזירה המשפטית. עלינו לשכור עורך דין לשון הרע בחיפה או במקום אחר ולדאוג שהצד השני יבין, שאנחנו לא מוכנים לקבל את הדברים ולשתוק. 

לפני שנסביר מדוע זה חשוב, צריך להדגיש, בניגוד למה שנדמה לנו, לא תמיד הדברים יגיעו לבית משפט. הרבה פעמים עוד לפני כן, הצד השני יסכים לחזור בו מדבריו, להתנצל ואף לפצות אותנו כספית. 

מדוע נכון לתבוע אנשים על לשון הרע

ראשית, כי לכל מעשה יש מחיר. אי אפשר שאנשים יאמרו דברים חמורים שיפגעו בנו ויצאו מזה בלי עונש. בסופו של דבר למעשה שלהם יש מחיר והוא יכול להיות משמעותי. 

שנית, בשביל שאנשים אחרים יראו וייראו. שאחרים ידעו שאסור להם לומר את כל מה שהם רוצים מבלי לעמוד מאחורי הדברים, מבלי שהם ייענשו על כך. 

שלישית, לשון הרע בפייסבוק למשל זו פגיעה חמורה בשם ובכבוד שלנו. האפקט יכול להיות משמעותי, בוודאי בעידן האינטרנט והרשתות החברתיות. אנחנו צריכים לדעת כיצד להגן על עצמנו מפני מצבים שכאלה. 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »