חשוב לדעת – איך משתמשים בדפיברילטור בשעת חירום קידום מדמן

פרק הזמן שבו אתם מחכים לסיוע רפואי לאדם שהתמוטט וזקוק להחייאה – הוא קריטי וקובע האם הנ"ל ימשיך לחיות או שלא. מכשיר דפיברילטור (בעברית: מפעם) הוא כלי חשוב שנועד לאפשר טיפול ראשוני מהיר עוד לפני שהסיוע הרפואי הגיע. מכשיר כזה נמצא כיום במוסדות ציבוריים ועסקים פרטיים רבים, ואף בבתים פרטיים ושימוש נכון בו בזמן אמת יעשה את ההבדל בין חיים למוות. הדפיברילטור קל ונוח לטיפול ושינוע ממקום למקום ולכן חשוב לדעת היכן הוא מאוחסן, ולהגיע אליו במהירות האפשר במקרה הצורך, מדובר בעניין של דקות ולכן נגישות מהיה היא קריטית.

 

קבלת החלטה על רכישת דפיברילטור

רכישת דפיברילטור נחוצה בכל מקום שנוכחים בו אנשים רבים במהלך היום, כמו מקומות עבודה גדולים, מוסדות ציבור, מוסדות חינוך וכו'. היא כדאית גם עבור בתים פרטיים מאחר שכל אחד מאיתנו עלול להתמוטט בפתאומיות. אם החלטתם שהמכשיר נחוץ לכם ויש לרכוש אותו – כדאי למצוא מידע על מכשירים וספקים אמינים כדי להימנע ככל האפשר מרכישת ציוד לקוי. היעד שלכם צריך להיות מכשיר של חברה מוכרת ותנאי שירות ברמה גבוהה של הספק. תנאי השירות כוללים סוללה בעוצמה גבוהה, אשר מספיקה לשנים רבות במצב של כוננות (ללא הפעלה) וכן אחריות לטווח ארוך ככל האפשר, מדבקות מתאימות וכרטיסי הקלטה של האירוע.

 

הכרת הוראות השימוש

דפיברילטור מיועד אמנם לשימוש רק בזמן אמת ולא ניתן לתרגל אותו על אנשים שלא איבדו את ההכרה, אבל הכרת המכשיר והפעלתו יסייעו מאוד בשעת הצורך. לכן מומלץ מאוד לעיין בסרטוני הדרכה ולהכיר את הוראות ההפעלה בעזרתם. סקירה של מרכיבי הדפיברילטור וכן של המדבקות והכבלים המצורפים יקלו עליכם לפעול בשעת חירום ולבצע החייאה מהירה ככל הניתן באדם שאיבד את הכרתו. הבנת הוראות המכשיר היא קריטית ולכן חשוב ששפת הדיבור תהיה זהה לשפת האם של המפעיל המיועד. בזמן האספקה חשוב לדרוש מהספק הדרכה צמודה לעובדי המקום או ללקוחות הפרטיים וזאת כדי שלא יירתעו מהמכשיר ויגשו לעבודה בשעת הצורך באופן מיידי.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »