איסכורית מבודדת

גגות רעפים

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות שימוש הולך וגובר בכל מה שקורה במוצרי בידוד בדמות איסכורית מבודדת. מוצר זה משרת מבנים רבים אשר בעליהם מבקשים לבצע בידוד בקירות ובגגות.

במאמר זה אנחנו נסביר מה זה איסכורית מבודדת וכיצד ניתן להשתמש בה. לפני כן נציין, שניתן לרכוש איסכורית מבודדת בחנויות לציוד בניין ומוצרים לבית, כאשר ברמת העיקרון מי שאמור להתעסק איתם ולהתקין אותן, הם בעלי מקצוע שמתמחים בבידוד ואיטום מבנים.

איסכורית ברמה הבסיסית שלה, היא פח גלי שאין לה שום אלמנט של בידוד, אך משתמשים בה לא מעט מאחר והיא זולה, נוחה לתחזוקה וכן פשוטה להתקנה. אך כפי שאנחנו יכולים להבין, במהלך הזמן נוספו לה אלמנטים מסוימים שהופכים אותה למבודדים, ובכך ניתן להתקין אותה במקומות שונים ולהפוך את המבנה למבודד.

כיצד בנויה איסכורית מבודדת?

איסכורית מבודדת היא לוח פח גלי אשר בין החלקים השונים שלה מותקנים חומרי בידוד בדמות צמר סלעים דחוס. מדובר על חומר מבודד איכותי אשר גם עמיד בפני אש וגם מאפשר בידוד של קירות חיצוניים ופנימיים. בצורה כזו ניתן לבודד חדרים מפני חום וקור, וכן מפני רעשים מסוגים שונים.

חשוב לומר, השימוש באיסכורית מבודדת מתבצעת, בין היתר, במבנים פרטיים, ציבוריים ומסחריים. זאת מאחר ומותקן בה אותו צמר סלעים אשר עמיד בפני טמפרטורות גבוהות. בכך הוא למעשה מונע בעירה.

כיום אפשר למצוא איסכורית מבודדת קלה יותר, זו עשויה מחומרים בדמות קלקר. מדובר על חומר שאיננו מונע בעירה אך הוא מתאים לחדרים בהם רוצים לשלוט על הטמפרטורה השוררת בתוכם וכן על רמת האנרגיה. במקרים רבים נהוג להתקין איסכורית שכזו גם לצורך בידוד מפני רעשים מסוגים שונים. לכן נראה שימוש בה באולפני הקלטות וחדרים שקטים.

השימוש באיסכורית מבודדת פופולארי מאוד לשימוש לא רק במבנים רגילים אלא בפרט במבנים שנבנו על ידי בנייה קלה. הסיבה היא, שקל מאוד להתקין אותן, ובמידת הצורך ניתן גם להחליף אותן. איסכורית מבודדת ניתן לשלב בשורה של מבנים קלים, הן מבני מגורים, תעשייה, מחסנים ועוד. האיסכורית מגיעה בגדלים שונים, אשר ניתן להתאים אותן לסוג המבנה אותו מבקשים להקים. מאחר ומדובר בחומרים מבודדים, הרי שניתן לבצע שורה של עבודות בתוך המבנים בצורה נוחה ופשוטה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם