מה ההבדל בין מעצב פנים לאדריכל

מה ההבדל בין מעצב פנים לאדריכל

בעולם העיצוב, התכנון והבנייה, מוכרים לנו לא מעט בעלי מקצוע שלכל אחד מהם יש תפקיד שונה עם סמכויות ואחריות אחרת. כך למשל, אנחנו יכולים למצוא מנהלי פרויקטים, קבלני בנייה, קבלני שיפוצים, אנחנו יכולים למצוא קבלנים או בעלי מקצוע שמתמחים בדברים ספציפיים, כמו איטום, אינסטלציה וכן מרכיבים אחרים.

בין בעלי המקצוע, אנחנו יכולים למצוא שני תפקידים אשר הרבה פעמים אנשים נוטים להתבלבל ביניהם, בין אם זה בשאלה, מה בדיוק הם עושים, מה הסמכויות שיש להם, איזו אחריות עומדת לפתחם, וכמובן, מה ההבדל ביניהם, אם הוא קיים בכלל. מדובר על מעצבי פנים מצד אחד, ואדריכלים מצד שני.

כפי שנוכל לראות בהמשך המאמר, יש הבדלים בין שני התפקידים, בין שני המקצועות, אלה באים לידי ביטוי בצורות שונות, בין אם זה בתחומי העניין, הסמכות, בין אם זה במאפייני העבודה וכמובן בכל מה שהלקוח אמור לקבל מכל אחד מהם. צריך לומר, יש לא מעט אדריכלים שהם גם מעצבי פנים, עם זאת, מעצב פנים שרוצה להיות אדריכל, צריך ללמוד את הנושא באופן מסודר וכמובן לעמוד בכל התנאים הנדרשים בשביל לעסוק במקצוע.

אם אנחנו מחפשים אדריכלים או מעצבי פנים, הרי שנוכל למצוא אותם באתר Archouse.co.il, וכן דרך מקורות אחרים. אנחנו נוכל למצוא מעצב פנים או אדריכל שעובדים באופן עצמאי, וכן כאלה שעובדים במשרדים, אליהם אנחנו נפנה ונקבל את השירות מהם ומכל אנשי הצוות שעובדים בו. מן הסתם, אנחנו יכולים למצוא אדריכלים ומעצבי פנים עם שנות ניסיון שונות, וכן ברמות ידע ומקצועיות משתנות.

מה ההבדל בין שני התפקידים

אם אנחנו רוצים להגדיר בצורה פשוטה את ההבדל שבין אדריכלים למעצבי פנים, הרי שההבדל טמון בכך שאדריכל אחראי על המבנה כולו, בין אם זה על התכנון, בין אם זה על העיצוב ועל כל מה שקשור לעמידה בתקנים וכדומה, ואילו מעצב פנים אחראי אך ורק על העיצוב שלו מבחינה פנימית, ואין לו סמכות לשנות שום דבר במבנה עצמו.

למשל, אם אנחנו מחליטים לבנות מבנה מגורים, אז אנחנו נשכור את שירותיו של אדריכל בשביל שיתכנן ויעצב את המבנה וכן בשביל שיפקח על כל תהליך הבנייה, יעבוד מול בעלי מקצוע שונים וידאג להוציא את האישורים הנדרשים בשביל שיהיה ניתן לאכלס את המבנה.

לעומת זאת, אנחנו נשכור את שירותיו של מעצב פנים, בשביל להחליט כיצד לעצב את החדרים והחללים השונים, על מנת שיתאימו לאופי שאנחנו רוצים לייצר במקום. למשל, צבע הקירות, אריחי קרמיקה, סוג הדלתות והחלונות, וילונות ושטיחים, ריהוט וכל פרט אחר. צריך לציין עוד, שכיום אנחנו יכולים למצוא תתי תחומים רבים בעולם של עיצוב פנים, כולל שימוש בשיטות וגישות ספציפיות אשר מתבצעות על ידי מעצבים שמתמחים בהן.

לסיום חשוב להדגיש, על פניו זה נראה שיש לאדריכל יותר סמכות ואחריות, אך זה לא אומר שתפקידו של מעצב פנים פחות חשוב עבורנו ועבור אופי המבנה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ארונות
לבית ולגינה
daniel

ארונות בגדים – פתיחה או הזזה ?

צריך לאחסן איפשהו. כאשר אנו מעצבים חדר או חלל מסויים ישנם רהיטים רבים שאנו נזדקק להם אחד החשובים מבינהם זה ארון וההסבר מדוע מיותר. שני

קרא עוד »