סטודיו לעיצוב פנים – מגבשים קונספט לפני עבודה

איך מגבשים קונספט לעיצוב הבית? כיצד בוחרים את האופי של החלל? ואיך מחליטים מה להשאיר בבית ומה לזרוק בזמן העיצוב? בין אם שכרת סטודיו לעיצוב פנים לבין אם אתם מעצבים את הבית לבד – חשוב שתדעו יותר על גיבוש קונספט בצורה נכונה.

גיבוש הקונספט – על מנת להתחיל בתהליך עיצוב הבית, חשוב בתחילה לחשוב על נושא מרכזי שיאפיין את העיצוב – הלוא הוא הקונספט. כדי לקבל השראה, מומלץ לעיין במגזינים בנושא עיצוב, לראות תמונות של בתים מעצביים ואף לסייר בית בתים יפים ולהבין מהו הקונספט המרכזי שמאפיין אותו.

קונספט לעיצוב יכול להיות עיצוב בסגנון מודרני, עיצוב כפרי, עיצוב בית בסגנון רטרו, תעשייתי ועוד. שימו לב גם לצבעים המאפיינים את הנושא שבחרתם בו, לדוגמא: האם תרצו שכל חדר בבית יהיה צבוע בצבע אחר? או אולי תחליטו לרהט את הבית בחפצים כבדים? להפוך את הבית לכולו למלא שטיחים יפים? חשבו על מידת החמימות שתרצו להקנות לבית ועל האביזרים שמקנים את החמימות הנחוצה.

גודל החלל – כאשר אתם מגבשים קונספט לעיצוב הבית חשוב לקחת בחשבון את גודל החלל. חלל קטן למשל יזדקק ליותר מראות כדי לתת אשליה של גודל, בעוד חלל גדול מתאים לשטיחים וחפצים כבדים. הצבעים שתבחרו לקירות גם הם מושפעים מגודל החלל. שימו לב שצבעים בהירים מגדילים את החלל בעוד שצבעים כהים מקטינים אותו.

דאגו שהחללים השונים בבית יתכתבו אחד עם השני – שימו לב שאתם יכולים ליצור הרמוניות בין החדרים השונים. אם בחרתם לעצב את ביתכם בצורה כפרית, חשוב לוודא כי גם המטבח מעוצב בצורה זאת כמו גם האמבטיה, הכניסה לבית ושאר החללים. בכך תוכלו להתחיל ולחשוב על רעיון לעיצוב וגם לדאוג כי העיצוב יהיה הרמוני וזורם.

החליטו מה אתם זורקים – חשוב לעשות רשימה של רהיטים ואף להכין שרטוט בכתב יד של חלל הבית והדרך שבה תרצו לעצב אותו. כאשר אתם מעצבים מחדש, אתם יכולים לפי השרטוט שאתם מכינים להבין אילו רהיטים נחוצים ואילו רהיטים מיותרים. עוד חשוב למדוד תמיד את המקום בבית לפני שאתם רוכשים רהיט, בכך תוכלו לדייק בעיצוב ולמקם נכון את הריהוט שלכם.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם