התקנת מזגן בפרויקט חדש

מזגן לדירהזוגות רבים חולמים על היום בו הם יקנו דירה. אחרי שהם מגשימים את החלום, לא תמיד הם לוקחים בחשבון שההוצאות לא נגמרות ברכישת הדירה עצמה. כאשר מדובר בדירה חדשה, רכישת מזגן דורש תקציב לא קטן. ההוצאה היא משמעותית: מעל 10 אלף ₪ לרכישה + התקנת מזגן מיני מרכזי. אם בעבר היה ניתן להתקין מזגן בכל חדר, כיום בפרויקטים חדשים אי אפשר לעשות זאת. כלומר לפי החוק את הגוף החיצוני ניתן להתקין רק במסתור כביסה. יש פרויקטים שאפשר להתקין יותר מגוף אחד בהם ואז אפשר לקבל מזגן בחדר מסוים, אבל בפרויקטים רבים יש צורך להתקין מזגן מיני מרכזי.

ובכל זאת ניתן לשלוט על כל חדר

העובדה שצריך להתקין מזגן מיני מרכזי לא אומרת שאי אפשר לשלוט במזגן בכל חדר. הזמינו טכנאי מזגנים שיבצע התקנת מזגן עם דמפרים כל שתוכלו לשלוט בכל חדר. לכל חדר, למעשה יהיה שלט כך שבעצם, אפשר לומר שהבעיה נפטרה. רגע לפני שאתם עושים התקנה, חשוב מאוד להתייעץ עם האדריכלית לגבי הנושא ולדאוג כמה שיותר מוקדם שיש הכנסה למזגן מיני מרכזי. יש פרויקטים שההכנה קיימת רק לחדר השינה ולחדרים אחרים לא. אם רכשתם בשלב מוקדם, כדאי לעשות הכנות לכל החדרים. אם זה לא גורר עלות נוספת –  הרווחתם. אם זה גורר השוו זאת להצעת מחיר של טכנאי מזגנים שיצטרך לבצע הכל בעצמו ותראו מה משתלם לכם יותר.

רכישת מזגן לדירה

רכישת מזגן מיני מרכזי כמו גם התקנתו הינה יקרה באופן משמעותי מאשר רכישת מזגן רגיל. זה יכול לעלות לכם פי 3. כמו כן, גם חלקי החילוף והתיקון יקרים יותר. לכן חשוב לרכוש מזגן מיני מרכזי שעולה יותר כי בטווח הארוך –  אתם תחסכו כסף. בעלי דירות רבות הצטערו על כך שהם רכשו את המזגן הזול ביותר וגילו כמה עולים חלקי החילוף והתיקונים. כך הזול הפך לייקר.

חשוב לדעת

כל פרויקט עובד עם חברה מסוימת שאחראית על מזגנים: בקשו הצעת מחיר מלאה לרכישה והתקנת המזגן והצליבו אותה עם הצעות מחיר של טכנאי מזגנים שיכולים לעשות בדיוק את אותה העבודה. במקרים רבים מתקיים הבדל משמעותי בין הצעות המחיר.

אולי יעניין אתכם גם:
מאווררים גדולים – המשמעות, ההבדלים, היתרונות והבחירה

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם