מעצב תעשייתי

בוודאי לא פעם תהיתם, מי מעצב את כל המוצרים שאתם משתמשים בהם. העולם מלא במכשירים שונים, הרלוונטיים לשימוש בכל תחומי חיינו. האדם העומד בראש תכנון המוצרים הקיימים בעולם ועיצובם קרוי: מעצב תעשייתי. המעצב התעשייתי אחראי על פיתוח ויצור של כמעט כל מוצר אשר אתם רואים סביבכם. בכדי להיות מעצב תעשייתי, הרי שיש צורך ללמוד לא מעט ולהיות בקיא ברזי תחומים שונים.

מעצב תעשייתי

מיהו המעצב התעשייתי

המעצב התעשייתי הינו איש מקצוע העוסק בתחום היצור של כל מוצר המיוצר לצורך ייצור ושימוש המוני. המעצב אחראי על האסתטיקה של המוצר ועל הפונקציונליות של המוצר. מעצב תעשייתי צריך להיות בקיא בתחום העיצוב וגם בתחום ההנדסה ותחום הפיתוח. בסופו של דבר, על המעצב להיות בקיא גם בתחום השיווק ועוד. בכדי ליצור את המוצר האידאלי, אשר יהיה רלוונטי לייצור המוני, הרי שיש צורך לבצע מחקר מקדים ולתכנן את המוצר כראוי. כל אדם המעוניין כיום ללמוד עיצוב תעשייתי חייב לדעת כי עבור עיסוק בתחום זה יש ללמוד לא מעט תחומים שונים. בסופו של דבר, למעצב התעשייתי יש תפקיד חשוב ומהותי ובלעדיו, לא תהיה אפשרות לעצב מוצרים אשר יש בהם בצורך בצורה הטובה ביותר.

כיצד מעצבים מוצר תעשייתי

עיצוב תעשייתי של מוצר כזה או אחר, מתחיל במחקר מקדים. המחקר המקדים מאפשר למעצב ללמוד כל מה שדרוש עבור המוצר העתידי שהוא יפתח. לאחר שהמעצב חוקר את צרכי השוק, את טיב המוצר ואת האופן שבו המוצר ישרת את צרכי השוק, הלא שהוא מתחיל בשלב הגיית הרעיון שיעמוד בבסיס המוצר. הרעיון שעומד בבסיסו של כל מוצר חייב להיות חדשני ואיכותי, בכדי להתקבל. מכיוון שגם בתחום העיצוב התעשייתי ישנה תחרות בין מוצרים המיוצרים על ידי מעצבים שונים, הרי שכל מעצב תעשייתי צריך להגות רעיון שיעמוד בבסיס המוצר שיהיה שונה לחלוטין ממוצרים מתחרים ויאפשר לקהל היעד לבחור דווקא במוצר זה.  לאחר שהמעצב הוגה את הרעיון הוא מתחיל בשלב הפיתוח בפועל של המוצר. לאחר ייצור המוצר, יחל תהליך שיווק שמטרתו היא לשווק את המוצר בצורה הטובה ביותר בשוק

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם