באילו מקרים חובה להזמין שמאי רכב

שמאות היא תחום אשר עוסק בכל מיני תחומים, כאשר אחד מאלה הוא התחום של כלי הרכב. יש הרבה מאוד כלי רכב בארץ הקטנה שלנו, וכדי להבין מתי נדרשת ההתערבות של שמאי רכב, יש להבין מלכתחילה את העבודה של שמאות ושל שמאים בתחום הזה של הרכב ולפיכך, לוודא כי העבודה הזו התבצעה בצורה מקצועית כדי שבעל הרכב ימשיך אל ענייניו לאחר שזו הבעיה כבר טופלה עם הליווי של השמאי.

שמאי שדואג להערכת שווי הרכב

שמאי רכב בקריות או כל מקום אחר הוא זה אשר מעריך את השווי הכספי של רכב. מכאן הפעילות שהוא יכול לבצע היא רבה ומסועפת, שזה אומר בחינה של רכב שעבר תאונה, בחינה של רכב חדש ובחינה של השווי של הרכב לאחר שנוצר לו נזק שמוריד לו את השווי המקורי. כל סיטואציה שבה יש צורך לבדוק את הרכב מבחינה טכנית וחזותית כדי להבין את הנזקים שנוצרו ואת ההשפעה של אלה על העלות הסופית של התיקון ועל המחיר שיתורגם לשעת מכירה, היא סיטואציה שבה חייבים להזמין שמאי רכב, אם זה נעשה על ידי חברת הביטוח עצמה, על ידי חברת היבואן או על ידי בעל הרכב עצמו, מול שמאי פרטי.

מוסיפים הערכת שמאי פרטי

זה נכון כי חברת הביטוח שולחת כבר מטעמה שמאי שמגיע על מנת לבחון את מצב הרכב המדובר, אבל היא לא עושה זאת בהתנדבות מלאה אלא מתוך אינטרסים משל עצמה לעשות בקרה שנכונה עבורה ולא תמיד נכונה עבור המבוטחים שלה.

מה כבר יכולים לעשות במקרים מעין אלה? אין כל פסול בפנייה אל שמאי באופן פרטי באתר https://www.kalgad.co.il, כזה אשר מגיע על מנת לבחון את הרכב כשאר האדם שמשלם עבור הבדיקה הוא בעל הרכב עצמו. למה זה טוב? כי שמאי עבור חברת הביטוח לא בוחן את כל הדברים שיכולים לבוא לידי ביטוי לאחר נזק שנגרם לרכב המדובר, אלא רק בפן של מה שחברה צריכה לבטח באותה סיטואציה עם כמה שפחות היבטים שבה. אם רוצים לוודא כי בדיעבד לא מתחרטים, פונים אל הערכה נוספת באופן פרטי.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »