תכונות חשובות של מטפלות לגיל הרך

אחד התפקידים החשובים והרגישים ביותר בטיפול בילדים בגיל הרך, נמצא בידיהן של מטפלות אליהן מביאים הורים את הילדים, בדרך כלל אחרי שנגמרת חופשת הלידה וצריך לחזור לעבוד.

השימוש במטפלות נפוץ מאוד בקרב הורים אשר יש להם קריירה והם צריכים לחזור לעבוד ואין ביכולתם או ברצונם להכביד על הסבתות והסבים שלהם. על כן הם בוחרים לשכור מטפלת חיצונית, בעלת ניסיון, אשר תטפל בילדים עד שהשעה בה הם יחזרו מהעבודה ויוכלו לקחת אותם בחזרה.

בשביל להיות מטפלת לילדים בגיל הרך, נדרשות תכונות מסוימות. בניגוד נניח לבייביסיטר, עבודה שלא מעט בחורות צעירות בגיל העשרה מוכנות לבצע אחרי לימודיהן, וקצת יותר דומה לאופר אשר גרה עם המשפחה ומטפלת בילדים, הרי מטפלות לגיל הרך צריכות להכיל סט תכונות מסוים אשר בעזרתו הן יכולות לטפל בילד אד או יותר. בדרך כלל, חשוב לומר, מטפלות נוהגות לקחת על עצמן טיפול של מספר ילדים ולא של ילד אחד בלבד.

מה הן התכונות החשובות של מטפלת לגיל הרך

בראש ובראשונה, היא צריכה לאהוב ילדים. אי אפשר לטפל בהם אם לא אוהבים אותם. צריך לאהוב את העבודה איתם, הטיפול בהם, צריך לאהוב את כל מה שקשור לילדים, צריך לאהוב את ההתמודדות עם הצרכים שלהם. זה לא פשוט ולא קל, בוודאי כשמדובר בילדים שאינם של המטפלת, אך זה הכרחי, אחרת זה לא יצליח.

שנית, חייבים הרבה סבלנות. אי אפשר לטפל בילדים קטנים, בגיל הרך, בלי להיות סבלניים. זה נכון לגבי כל עבודה עם ילדים אך בוודאי אם מדובר בילדים שעדיין לא פיתחו יכולת דיבור, יכולת הבנה, אין להם את היכולת ליצור הקשרים לוגיים בין מעשים לתגובה.

שלוש, צריך להיות זהירים ואחראיים בכל דבר ודבר. אסור להשאיר שום דבר ליד המקרה, אסור למנוע משום דבר להתפתח ככה סתם. זה אומר, יש לבדוק כל דבר כמה פעמים, יש לוודא שהילד נמצא באזור מוגן ולא מתקרב לאזורים מסוכנים.

ארבע, מטפלת טובה היא מטפלת אמינה שמגלה שקיפות עם ההורים. ההורים חייבים לסמוך על המטפלת ולדעת שכל מה שהיא עושה הוא לפי הספר וכל מה שהיא מספרת להם, הוא אמת לאמיתה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם