ציוד לבריכת נוי – מה חשוב ומה פחות

בריכות נוי משדרגות כל דירה או בית פרטי בו הן נמצאות. הן משמשות לנוי וגידול דים וצמחי מים וגם משפרות את האווירה ומחייבות השקעה והתמדה. אפשר ליהנות מהן בחי היומיום וגם לארח חברים ובני משפחה בצדן. תחזוקה יומיומית (קראו על מגזמות באתר טולמן לתחזוקת צמחי נוי) נכונה תשמור על הבריכה וכן על הדגים והצמחים ולכן היא הכרחית. עוד לפני שבריכת הנוי נבנתה נצטרך להחליט מה יהיו מימדיה ואיך היא תשתלב בגינה או במרפסת שלנו. חריגה ממימדים סבירים תפריע מאוד ותקשה על התנועה וסידור החלל בו תיבנה הבריכה ועלינו להימנע ממצב זה, כדי להרוויח את כל היתרונות שלה. אחרי הקמתה חשוב להכיר היטב את כל כללי התחזוקה השוטפת ורכישת הציוד הרלוונטי בחנות טולמן. לשם כך עלינו להתייעץ עם מומחים מנוסים ובעלי מוניטין.

אחרי ההחלטה על מימדי הבריכה נצטרך לקבוע מה תהיה צורתה והאם נשלב בה מפלי מים או מזרקות. אם החלטנו לגוון – חשוב מאוד להקפיד על תוספות מחומרים איכותיים כמו נירוסטה. היבט מרכזי אחר יהיה התאורה, גם בתוך הבריכה וגם מחוצה לה, וזאת מאחר שחשוב שהבריכה תהיה מוארת בלילות וגם סביבתה, כדי שנוכל לשבת שם ולצפות בדגים, להתרווח בנוח או לארח. משאבה היא ציוד הכרחי לבריכת נוי מאחר שהיא נועדה להבטיח מים מטוהרים ולשאוב לכלוכים וכן לשמור על גובה פני המים.

בחרת משאבה איכותית, פנימית או חיצונית, היא החלטה מרכזית ולכן השיקול של צריכת חשמל צריך להיות משני. כמו כן חשוב להכיר את רשת הסינון (פילטר) ולהעריך האם היא מתאימה לבריכה שלכם או תיסתם שוב ושוב בקלות. רשת סתומה מצריכה תיקון מיידי ולכן יש להימנע ממצב כזה. בסיכומו של דבר המטרה היא שתוכלו ליהנות מהבריכה מהדגים ומהצמחייה ותהפכו אותה לאתר של אירוח והנאה מהנוף, ולכן חשוב לשמור על רמת תחזוקה נאותה ולרכוש ציוד רק מחברות מוכרות ולקבל הדרכה מאנשי מקצוע מנוסים. כמו כן קחו בחשבון שלעתים יידרשו תיקונים הכרחיים בשל נסיבות שאינן בשליטתכם כמו מזג אוויר או פגמים טכניים קשים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »