איך אני יודע אם יש טעם להגיש בקשה להחזר מס?

החזרי מס

החזר מס זו יתרה שאזרח יכול לקבל לידיו בגין תשלום שהוא שילם מעבר לחובתו. את ההחזר ניתן לקבל לאחר הגשת בקשה בהתאם לביורוקרטיה ולנהלים המוגדרים. אמנם כאשר ברור לנו שיש לנו זכאות לקבל החזר מס נוכל להגיש את הבקשה ולמלא את הטפסים, ולקבל את ההחזר. אבל מה עושים במקרה ולא ברור האם מגיע לנו לקבל החזר מס? איך נדע האם הסכומים ששילמנו גבוהים ממה שאנו חייבים לשלם עבור מס?

סימולטור של רשות המיסים

בדיוק עבור מטרה זו קיים סימולטור של רשות המיסים. סימולטור זה מאפשר לנו לבחון את הזכאות שלנו. עלינו להזין נתונים שונים שהסימולטור דורש, ובהתאם לכך יבוצע החישוב בדבר הזכאות שלנו לקבל החזר. במידה והסימולטור מציג מסקנה כי מגיע לנו לקבל החזר בהחלט יהיה טעם להגיש בקשה להחזר מס. במקרים אחרים המסקנה היא שלא מגיע לנו לקבל החזר ואז כמובן שאין סיבה להגיש בקשה.

להרחבה על סימולטור החזרי מס.

להתנהל עם נותני שירות בתחום

אמנם ניתן לבצע את הבדיקה הזו לבד וכן לנהל את תהליך בקשת ההחזר באופן עצמי. אבל במציאות יש אנשים רבים שבוחרים להגיש את הבקשה באמצעות חברה מקצועית שעוסקת בתחום החזרי המס, כמו טקס שירותים פיננסיים. חברות אלו מתנהלות על ידי מומחים שמכירים היטב את החוקים ואת המצבים השונים. ובהתאם לנתונים של המבקש, לפי המסמכים שהוא מגיש והסטטוס המשפחתי שלו תיבדק הזכאות שלו לקבלת החזר מס. 

דמי טרחה וכדאיות העניין

תמורת השירות הזה יש לשלם דמי טרחה בגובה מסוים לפי החלטות החברה. אמנם מדובר על הוצאה, אבל חשוב להתייחס לכך שכאשר ההוצאה הזו מתנה את ההכנסה שמגיעה לנו מדובר על הוצאה כדאית. שירות כזה עשוי לענות על הצורך של אנשים עסוקים או כאלו שלא ממש נמשכים להתעסקות עם טפסים ומסמכים שונים. הללו יוכלו לקבל את הכסף שמגיע להם ולבדוק האם בכלל מגיע להם כסף באמצעות חברה מומחית בתחום. כך הם פוטרים את עמכם מהתעסקות בתחומים בלתי רצויים ואת הכסף שלהם הם יוכלו לקבל הודות לנותן השירות.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »