איך מבצעים הגדלת סיווג קבלנים?

מה זה בכלל סיווג קבלנים?

אז קודם כל לפני שנסביר לכם פה כיצד מגדילים את סיווג הקבלנים הקיים בואו נסביר קודם כל סיווג קבלים מה הוא ולא, זה לא קשור לסיווג ביטחוני של הצבא או משהו כזה. אז כאשר אנו רוצים לעסוק בתחום הבניה עלינו לקבל רשיון אשר מסמיך אותנו לעסוק בתחום ולמעשה מאשר לנו לקבל עבודות מתחום הבניה והשיפוצים, כאשר אין בידינו רשיון מסוג זה יהיה אסור לקבל ולעבוד בתחום החל מסכום מסויים וחריגה מכך עלולה לגרור עבירה פלילית לכל דבר ועניין. כאשר אנו מקבלים רשיון זה נוכל לקבל עבודות מתחום הבניה.

אז כל מי שיש לו רשיון יכול לעבוד בבניה בכל סכום?

התשובה לכך היא לא ופה בעצם נכנס כל הקטע של הסיווג קבלנים. גם אם אני מחזיק ברשיון ממשרד השיכון והבינוי אין הדבר אומר שאני יכול לקבל כל עבודה מתחום הבניה בכל סכום שהוא אלה שהסיווג הנ"ל למעשה מגביל את הקבלנים. הסיווג מחולק לכמה רמות הראשונה היא 1 והגבוהה ביותר היא 5 וככל שהקבלן עולה ברמה כך גם מורשה הקבלן לעסוק ביותר עבודות שונות בתחום ובנוסף ראשי לקבל עבודות סכומים כסף גבוהים יותר ככל שהסיווג שלו גבוהה יותר. פרמטר נוסף שמעלה את הסיווג הוא כמות השנים והנסיון שיש לקבלן וככל שיש לו יותר שנים בתחום כך בהתאם גם הסיווג של אותו קבלן עולה.

מבולבלים? בואו נעשה סדר.

אם למרות ההסבר עדיין אתם מעט מתקשים להבין את עניין הסיווג ניתן דוגמא שתפשיט בצורה ברורה יותר נניח שיש לי שני קבלנים אחד מסווג בדרגה 1 כיוון שהוא קבלן חדש יחסית בתחום ולא בעל נסיון רב יהיה ראשי לקבל עבודות של עד כ 40 אלף שקל בעוד קבלן המסווג בדרגה 5 סביר להניח שהוא בעל כמה שנים טובות בתחום וראשי לקבל עבודות בכל סכום שהוא גבוהה ככל האפשר.

קבלו ייעוץ מעורך דין רישום קבלנים

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ציפוי שיניים
אנשי מקצוע

ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא

קרא עוד »
שירותי גרר
אנשי מקצוע

שירותי גרר בחולון

זקוקים לשירות גרירת רכבים בחולון? כשאתם תקועים יש לכם על מי לסמוך כי בעצם אף אחד לא צופה את זה ואף אחד לא רוצה להיות

קרא עוד »