איך מממנים בית אבות סיעודי

כאשר ההורים מגיעים לגיל השלישי, מתחילות לצוץ להן תהיות בנוגע לטיפול ולתמיכה להם הם זקוקים – ובמיוחד אם מדובר על קשישים שאינם מסוגלים לתפקד באופן עצמאי מלא, אם בגלל מצב בריאותי זמני כתוצאה ממחלה או ניתוח ואם בגלל מצב סיעודי קבוע.

 

המענה ההולם למצבים אלו הינו בית אבות סיעודי המעניק מעטפת שירותים לקשיש ומשפחתו הכוללים בין השאר גם ארוחות מסודרות, מקום שהייה ביתי וחמים, פעילויות חברתיות עשירות לצד מתן מענה רפואי-סיעודי מתאים בהתאם למצבו הבריאותי-תפקודי של כל דייר.

 

כיצד נקבע מחיר הדיור בבית אבות

כיוון שמטרתו העיקרית של בית האבות הינו מתן בית חם לקשיש הכולל את כל השירותים להם הוא זקוק, מחירי הדיור משתנים על פי מצבו וצרכיו של כל דייר. לדוגמה מחיר הדיור של קשיש בעל מצב סיעודי מורכב הזקוק לתמיכה וטיפול רפואי מסביב לשעון, יהיה גבוה משמעותית לעומת קשיש עצמאי הזקוק רק להשגחה רפואית שוטפת.

 

משום שמחירי הדיור בבית האבות אינם קבועים, ואף עלולים להגיע לסכומים גבוהים במיוחד – קיימת אפשרות למציאת דרך מימון טובה, כך שניתן למצוא בית נעים לבן המשפחה האהוב ללא התחבטות בנושא הכספי.

 

מהן דרכי המימון האפשריות

כאמור, ישנם כמה אפשרויות מימון לבית האבות עבור האדם היקר לנו שכדאי להכיר ולממש במידת הצורך: 

 

מימון אישי בעלויות נמוכות

לאלו שאין ברשותם את האמצעים הכלכליים הנחוצים כדי לשכן את בן המשפחה בבית אבות, קיימת אפשרות למציאת דרך מימון אישית באמצעות מגוון אופציות כגון לקיחת הלוואה מהבנק או גורם מימון חיצוני, מכירה של נכס שקיים בבעלות המשפחה לצורך כיסוי תשלום עלות הדיור ואף היעזרות בהטבות מס המגיעות מהמדינה על פי חוק.

 

ביטוח סיעודי

קיימת אפשרות להצטרפות אל ביטוחי בריאות פרטיים באמצעות חברות ביטוח או קופות החולים. ביטוחים אלו מאפשרים קבלת תקציב כספי מתאים עבור הקשיש שהגיע למצב סיעודי, ולכן זוהי אפשרות מימון מצוינת עבור אלו שרכשו פוליסת ביטוח סיעודית מבעוד מועד.

 

חשוב לדעת כי גובה המענק הכספי משתנה ונקבע על פי סוג הפוליסה, מועד ההצטרפות אליה ותנאים נוספים המצוינים בפוליסה. את התביעה לכספי המענק ניתן להגיש לחברות הביטוח, כאשר הקשיש מוגדר באופן "רשמי" על ידי המוסד לביטוח לאומי במצב סיעודי.

 

קוד משרד הבריאות

אפשרות מימון זו מאפשרת באמצעות סיוע ממשרד הבריאות לתשלום מופחת עבור מחיר הדיור בבית האבות. תנאי הזכאות של הקשיש הזקוק לסיוע זה נבדקים על פי מצבו התפקודי, וכמו כן גם נבדק גם המצב הכלכלי של משפחתו. משרד הבריאות מציע מימון עבור קשישים המוגדרים סיעודיים או תשושי נפש, ולכן זקוקים לתמיכה וטיפול צמוד על ידי צוות בית האבות.

 

קוד משרד הרווחה

גם עבור קשישים שאינם במצב סיעודי, קיימת אפשרות קבלת מימון וסיוע לצורך מעבר לדיור תומך בבית אבות. קוד משרד הרווחה מעניק לקשישים עצמאיים או קשישים תשושי גוף מימון מתאים לכך, וזאת על פי מספר גורמים שונים הנוגעים למצבם התפקודי, כלכלי ומצבם הכלכלי של בני המשפחה.

 

לסיכום, ניתן לראות כי בעת הצורך קיימים מגוון דרכים ואפשרויות מימון יעילות לשיכון יקירכם בבית אבות. כדי שתוכלו למצוא בית אבות איכותי המציע פתרון דיור מושלם, יחד עם מחירים אטרקטיביים ומענה איכותי ומותאם לכל דייר – אנו מזמינים אתכם להתרשם מבית אבות נווה שלו.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »