איך לבחור גיטרה בס למתחילים

נגינה היא מקצוע לכל דבר שניתן גם להרוויח ממנו כסף רב ולהפוך לדמות נערצת וידועה. להקות רבות מנפיקות נגנים אשר הופכים לשם דבר ותורמים את חלקם בצלילים, שירה, הלחנה וכתיבה. אך לפני שהנגינה הופכת למקצוע הוא מתחילה בדרך כלל בתור תחביב פשוט ולפעמים אפילו בגיל צעיר מאוד. ילדים רבים מוקסמים מעולם המוזיקה ומבקשים ללמוד לנגן על כלי זה או אחר ולהתפתח בתחום.

רכישה של כלי נגינה עשויה להיות עסק יקר למדי אך ניתן להסתפק בכלי שמיועד למתחילים לבדוק אם ישנה התאמה לתחום. בחירה של גיטרה בס למתחילים היא לא דבר קשה במיוחד אך חשוב להבין מה הייחוד של כל כלי ולבחור את המתאימה ביותר לנגן המתחיל.

מה חשוב לדעת

תחביב צריך להיות משהו שאנו נהנים ממנו ועוסקים בו בדרך כלל בזמננו הפנוי. ככל שמדובר על כלי נגינה אז כדאי שהוא יהיה נוח לאחיזה, לא כבד מידי ומותאם לגילו של הנגן:

  • ישנם גדלים שונים של גיטרה בס ואם מדובר על ילד עד גיל שמונה עדיף לבחור בגיטרה שמותאמת לגילו. הגריף של גיטרה יכול להיות ארוך מידי ליד של ילד והוא עלול להתקשות בנגינה עליה.
  • מחיר של גיטרה בס יכול להיות בין כמה מאות שקלים בדגמים הפשוטים לעשרות אלפי שקלים כשמדובר על דגם ייחודי ואיכותי. בתור התחלה מומלץ שלא לרכוש את הגיטרה האיכותית ביותר שכן ממילא אין לדעת אם התחביב יתמשך או יקטע באיבו. כמובן שבהמשך מומלץ ואף רצוי לשדרג את הרמה של הכלי ולהצטייד גם במגבר מתאים יותר.
  • מגבר בס חייב להיות מותאם, לא כדאי לאלתר מגבר שלא מתאים שכן הוא עלול להיהרס. מאידך כדאי להשקיע במגבר בייתי קטן ולא להכניס הביתה מגבר שיצור מריבות עם כל דיירי הבניין.
  • הנגינה בגיטרה בס היא לא פשוטה בתור התחלה שכן המייתרים הם עבים מאוד ועשויים אפילו להכאיב. כדאי לחפש מורה טוב למתחילים שינחיל את הטכניקה המתאימה כך שכבר מההתחלה הוא ידע איך להחזיק את הגיטרה.

לסיכום, כל מי שמחליט להתחיל לנגן בכלי נגינה כל שהוא יוכל להגיע רחוק אך יש לזכור שמדובר בהשקעה לא קטנה וויתור על הרבה דברים אחרים.

לעוד פרטים על גיטרה למתחילים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ציפוי שיניים
אנשי מקצוע

ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא

קרא עוד »
שירותי גרר
אנשי מקצוע

שירותי גרר בחולון

זקוקים לשירות גרירת רכבים בחולון? כשאתם תקועים יש לכם על מי לסמוך כי בעצם אף אחד לא צופה את זה ואף אחד לא רוצה להיות

קרא עוד »