איך בוחרים שליח מהיר ואחראי?

שליחויות לעסקים
הפקידו את המשלוחים שלכם בחברה אמינה ומקצועית

שליחויות הם צורך בעיקר של העולם העסקי, ונותן מענה להעברת חבילות ומסמכים ביעילות ובמהירות. בין המגזרים העושים שימוש תדירות בשירותי שליחויות הם משרדי עורכי דין המבקשים להעביר מסמכים בצורה דיסקרטית ובמהירות (מה שלא תמיד ניתן במייל), משרדי רואי חשבון הנדרשים לחתימה על דוח"ות והשבתם ללקוח, חברות הייטק, משרדי פרסום ואחרים.

אז איך בוחרים שליח מתאים למשימה?

כאשר מבקשים לבחור בשליח מומלץ לעבוד עם חברת שליחויות גדולה, שביכולתה לספק מענה מיידי וגיבוי במקרה של תקלה. לפני הכל יש לקבוע את גודל החבילה ואזור המשלוח. ישנן חברות שליחויות המתמחות באזור מסוים בו עובדים שליחים מנוסים עם קטנועים, אך אינן נותנות מענה מחוץ לאזור זה, או לחילופין במשלוחים גדולים יותר שתכולתם אינה מתאימה לאופנוע אלא מצריכה רכב גדול וסגור.

חברת שליחויות אחראית ורצינית תדע להעניק כל שירות משלוחים מכל הגדלים ובכל רחבי הארץ. חשוב כמובן לברר מהו זמן איסוף והגעת המשלוח, דברים שתלויים אף הם בנהלי החברה ובלא מעט מקרים משפיעים על המחיר. במידה וניתן לתכנן מראש את המשלוח ואין לחץ של זמן, המשלוח ייאסף ביום אחד ויגיע ביום שלאחריו, על פי הסבב האזורי של השליח המיועד. במקרה ובו נדרשת שליחות מהירה באותו יום תקצה החברה שליח שאינו חלק מסבב איסוף או פיזור ומיועד לטפל אך ורק בשליחות המיועדת. בקשה כזאת מן הסתם תייקר את מחיר השליחות.

מי לוקח אחריות על המשלוח?

דבר נוסף שכדאי לתת עליו את הדעת היא שאלת האחריות. האם חברת השליחויות מבוטחת ומכסה מקרים של אובדן/ גניבה או כל נזק אחר שעשוי להיגרם למשלוח. היה ואתם נוהגים לשלוח חפצים יקרי ערך מדובר בפרמטר חשוב ומהותי. חברות שעובדות רבות עם שירותי משלוחים הן חברות הטלפונים הסלולריים השולחות מכשירים יקרים ללקוחות, ולעיתים שליח יוצא עם ארגז בשווי אלפי ועשרות אלפי ₪. נכון שבמרבית המקרים המשלוח מגיע ליעדו בשלום, אולם מוטב להיות ערוכים ולבחור בחברה המבוטחת כנדרש ולא להתווכח או להצטער לאחר מכן.

איך עוקבים אחרי משלוח?

חלק מן החברות גם מציעות היום באמצעות אתרי האינטרנט אפשרות למעקב אחר השליחות ללקוחות הקבועים, כמו גם חבילות מוזלות לרכישת כמות שליחויות חודשית, פתרון המיועד למשרדים וחברות המרבים להשתמש בשירותי השליחות, ולרוב כלכלי הרבה יותר מהזמנת שליחות בודדת.

חברה מקצועית תקפיד להעסיק שליחים אחראיים, לתדרך אותם בשאלת האחריות והבטיחות , ולראות בציוד של לקוחותיהם כשלה, בשמירה עליו מרגע שנלקח ועד שהגיע בשלום ליעדו, ונמסר בבטחה לידיים אליו היה מיועד.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »