איך לנהל נכון יותר את העסק?

ניהול עסק בצורה נכונה בכל הנוגע לתקציב העסק חשוב במיוחד, שכן עסקים קטנים עליהם לנסות לשרוד בעיקר בתנאים קשים של ארנונה גבוהה, תשלומי חשמל גבוהים, והוצאות של מיסים ותשלומים שלא תמיד קל לעמוד בהם. אז כיצד ניתן לנהל נכון יותר את העסק שלכם בכל הנוגע לכספי העסק? כמה עצות טובות בהמשך.

שכרו רואה חשבון – בין אם אתם עוסק פטור או עוסק מורשה, חשוב תמיד להתנהל עם רואה חשבון ומנהל חשבונות ולא לחסוך כסף על שירות זה. רבים מבעלי העסקים הקטנים והזעירים שחושבים כי הם יכולים לנהל לבד את ספרי החשבונות שלהם ואת ההתנהלות מול הביטוח הלאומי, מס ההכנסה וגופי הממשלה, והם מוצאים עצמם אבודים מול גופים אלה בסוף השנה, או מול חובות גבוהים במיוחד בשל פרטים קטנים שהם לא ידעו או לא שמו אליהם לב. לכן חשוב לקבל המלצות לגבי רואה חשבון טוב, לשכור את שירותיו ובכך לחסוך מעצמכם מפח נפש וכסף רב.

הפקידו כסף לקופת גמל ולפנסיה – כיום כל בעל עסק חייב להפריש לעצמו כסף לפנסיה. כסף זה נועד להבטיח שבגיל הפרישה תוכלו לחיות את חייכם בכבוד. מלבד ההבטחה לחיים ראויים, בשנים האחרונות הפכה ההפרשה לפנסיה לחובה גם לעצמאיים כהפרשה שהיא בגדר חובה, ועצמאי שלא יפריש את כספו לפנסיה ישלם קנסות כבדים. בנוסף, לפנסיה חשוב להפריש כסף לקופת גמל. קופת גמל להשקעה להבדיל מהשקעות אחרות הינה פטורה ממס וניתן למשוך ממנה את הכסף כל אימת שתרצו. מי שחוסך את כספו בקופת גמל נהנה מניהול מקצועי, דמי ניהול נמוכים, וכספים שמנוהלים במגוון מסלולים להשקעה כמו מניות, אג"ח או שילוב שלהם על פי אופי וצרכי החוסך. קופת גמל להשקעה מעולה גם למי שרוצה לשלב את הכסף עם כספי הפנסיה והיא מעולה למי שרוצה להזדכות ממס אודות תשלומי קופת הגמל.

לנהל את העסק

דווחו על כל הוצאה – כיום גם עוסקים פטורים כדאי שידווחו על כל הוצאה. איסוף של הוצאות דלק, קניות בגדים, ארוחה במסעדות, קניות למשרד במכולת, ועוד, כולם עוזרים להורדה בתשלומי המס בסוף השנה. דווחו לרשויות אודות ההוצאות דרך רואה החשבון שלכם. ותוכל לזכות בהורדה בתשלומי המיסים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם