איך בוחרים חברת ניקיון?

בין אם אתם מנהלים חברה של כמה עשרות עובדים, בדיוק סיימתם לבנות את ביתכם או בין אם נמצאים אחרי שיפוץ מסיבי, אתם זקוקים לחברת ניקיון מקצועית שתסייע לכם להבריק את האזור על כל המשתמע מכך. זו יכולה להיות עבודת ניקיון חד פעמית או קבועה. בפוסט הבא נסביר איך בוחרים חברת ניקיון, מהם הקריטריונים אותם עלינו לקחת בחשבון ועל חשוב לשים לב בתהליך הבחירה.

 

ניסיון זה קודם כל

כמו כל שירות או בעל מקצוע שאנו בוחרים, עלינו לבחון את הניסיון ורמת המקצועיות. ניסיון מעיד על כך שחברת הניקיון צברה מוניטין בתחום, ששמה עומד לפניה, שהאנשים שעובדים בחברה יודעים מה הם עושים וכי בסופו של דבר עבודת הניקיון תתבצע על הצד הטוב ביותר.

 

יסודיות

לא סתם אומרים ״ניקיון יסודי״. יש ניקיון שהוא כזה מלמעלה, כזה שהופך את החדר ליפה, נעים ובעל מראה טוב, אבל בתכלס הוא לא באמת נקי. כשעושים עבודת ניקיון, הכל צריך להילקח בחשבון החל מהחלונות והתריסים, דרך המרפסות וחדר המדרגות ועד השטיחים, הרהיטים, הרצפות והפרקט. עבודת ניקיון יסודית כוללת גם ניקיון של הדלתות (בחלק העליון תמיד מסתתר המון אבק), מנורות, מדפים גבוהים, פאנלים ושאר אזורים שמסתתר מאחוריהם המון שחור ושאר לכלוך מציק שאם לא נסיר אותה בפעם הראשונה, הוא פשוט ימשיך ללכלך את כל המסביב… איך תדעו שחברת הניקיון איתה אתם בוחרים לעבוד אכן יסודית? פשוט בקשו לראות אילו חללים האנשים של חברת הניקיון מתחזקים באופן קבוע ותוכלו לקבל רושם ראשוני.

 

סוג הניקיון

יש חברות ניקיון שמתמחות בניקיון של משרדים וחברות, חברות ניקיון שמתמחות בניקיון בתי מלון וחללים גדולים, אחרות בניקיון מוסדות חינוכיים, חדרי כושר ויש חברות שמתמחות בניקיון דירות ובתים אחרי שיפוץ. לכן, טרם אתם בוחרים את החברה חשוב שתבדקו מה ההתמחות שלה שכן לחלק מעבודות הניקיון נדרש ציוד או מכונות ספיציפיות.

 

חומרי ניקוי

חשוב לבדוק שהחברה עובדת עם חומרי ניקוי איכותיים, כאלה שמכילים כמה שפחות כימיקלים בעיקר עם מדובר בסביבה שיש בה אנשים באופן קבוע.

 

חוקיות

מכיון ויש המון אפור בתחום הזה כדאי לוודא שהאנשים שעובדים עם חברת הניקיון הינם חוקיים ומקבלים תלוש משכורת על פי חוק. כדאי גם לנסח חוזה מסודר ביניכם לבין החברה שיקבל תוקף.

 

 

 

 

 

 

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם