מה צריך לדעת לפני שמתקינים מערכת סולארית ביתית

בשנים האחרונות, לא מעט אנשים התחילו להתקין מערכות סולאריות על גג ביתם. תופעה זו החלה בעקבות הרצון לחסוך בהוצאות חשמל מצד אחד ומצד שני, לשמור על הסביבה מפני פליטת מזהמים שונים. מלבד מבנים פרטיים רבים עליהם הותקנו מערכות סולאריות, החלו להתקין מערכות כאלה גם על מבני תעשייה ומסחר וגם על מבני ציבור שונים.

הרעיון הוא מאוד פשוט, ולמען האמת הוא כבר קיים בעולם שנים רבות. הצרכן יכול להתקין על גג ביתו מערכת סולארית ביתית המורכבת מלוחות אשר קולטים את אנרגיית השמש ובעזרתה מפיקים חשמל. היתרון של שימוש במערכת סולארית ביתית בישראל הוא, שהשמש זורחת כאן במשך רוב שעות היממה במשך רוב השנה, ולכן אנחנו יכולים ליהנות מהמערכת הזאת רוב הזמן, מה שכן נצטרך להשתמש במערכת החשמל הרגילה בחודשי החורף.

מערכת סולארית

לפני שאנחנו מחליטים להתקין מערכת סולארית ביתית חשוב שנשים לב לדברים הבאים:

ראשית, עלינו לבחור מי מתקין עבורנו את המערכת. אומנם בישראל יש לא מעט חברות שאחראיות על ההתקנה, אך עלינו לוודא שאנחנו בוחרים בחברה מקצועית ומנוסה ולא בחברה שאין לה ידע בתחום.

שנית, עלינו להשיג את האישורים הבירוקראטיים המתאימים. כפי שהיינו מצפים במדינה בה כל דבר דורש אישור מהרשויות, כך גם התקנת מערכת סולארית דורשת אישור. חשוב לציין, שבדומה למקרים אחרים, גם כאן אין אחידות בין דרישות הרשויות וכל אחת קובעת בעצמה מה התנאים שלה להתקנת מערכת שכזו.

שלוש, עלינו לוודא שלצד המערכת הסולארית, תהיה גם מערכת חשמלית שתיכנס לפעולה במידה והמערכת הסולארית לא עובדת.

ארבע, עלינו לוודא שהמערכת שאנחנו מתקינים נמצאים באחריות מלאה של המתקין ובמידת הצורך הוא מטפל בה. מאחר ומדובר בתחום יחסית חדש, הרי שעלינו לבחון האם קיימים בישראל מספר חלקים להחלפה של המערכת, במידת הצורך.

חמש, אנחנו צריכים לזכור, בשביל שהמערכת תעבוד בצורה טובה ויעילה לאורך זמן, עלינו לשמור אותה נקייה מאבק, עלים ודברים אחרים. לכן עלינו לנקות אותה לעיתים תכופות ולא לחכות עד שהיא תתקלקל או תפסיק לעבוד.

שימוש במערכת סולארית ביתית, מוכר מאוד בעיקר ביישובים בהם אספקת החשמל או המים היא בעייתית, מצד שני, אנחנו יכולים לראות שימוש הולך וגובר גם במקומות יותר מבוססים. עם זאת, חשוב להבהיר, הייצור נעשה בהתאם לתנאי הסביבה ולכן עלינו לוודא קודם לכן, שישנם תנאים מספיק טובים לשם כך, על מנת שנוכל לייצר את הכמות הנדרשת עבורנו.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם