מתי נזדקק לניהול ועד בית?

בשנים האחרונות אנו מתוודעים ונחשפים לשירות של ניהול בניינים. שירות זה מטרתו לתת מענה לצרכים של דיירים בניינים משותפים ולדיירים של בתים פרטיים. אבל מה טומן בתוכו השירות ומתי נזדקק לשירות מסוג זה? כל התשובות במאמר הבא.

בעבר, כאשר היינו רוצים לנהל בית משותף הלוא הוא הבניין, היינו ממנים יושב ראש ועד בית, עורכים ישיבות ועד בית במקלט, מבצעים תורנויות ניקיון, ולרוב מתווכחים לגבי תאורה בבניין, גינון, שקיות זבל מטפטפות במסדרונות, הצפות, וצביעת חדרי מדרגות.

כיום, ישנה מגמה שעוזרת לדיירים של בניינים משותפים לחיות בהרמוניה, וזאת על ידי שירות של חברות גדולות המספקות שירותי ניהול ועד בית שמטרתו לתחזק ולנהל בניינים משותפים ובתים פרטיים מא' ועד ת'.

ניהול ועד בית

אז מה כולל השירות?

שירות זה מטרתו בראש ובראשונה להחליף את ועד הבית. החלפת ועד הבית כוללת ניהול שוטף של הבניין החל מגביית הכספים, ניקיון חדר המדרגות ותחזוקתו, ניקיון השטח המשותף לדיירים, טיפול בגינת הבניין, איטום גג הבניין נגד דליפות ונזילות, אספקת שירותי שמירה, תחזוקה שוטפת של הבניין, טיפול בתקלות דחופות, ביטוח הבניין, התקנת מערכות גילוי וכיבוי אש, טיפול במשאבות לחץ מים, אחזקת מעליות, טיפול בשערי הבניין ושערי חנייה, וטיפול בכל הקשור לבניין ואחזקתו.

השירותים השונים שניתנים לבניין חוסכים זמן כסף ומשאבים לדיירים, וגם מסייעים לשמור על אחווה בבניין ומאפשרים 'ראש שק' לדיריי הבניין, המשלמים סכום חודשי לחברה המספקת את השירותים ללא ויכוחים מיותרים וללא צורך בשיתוף פעולה מצדם בכל הנוגע למטלות היומיומיות.

מתי נזדקק לניהול ועד בית?

ניהול ועד בית הוא שירות המומלץ גם לבניינים משותפים וגם לבתים פרטיים. השירות מומלץ לדיירים הגרים בבניינים גדולים וקטנים, שרוצים לגור במבנה איכותי וליהנות מאיכות חיים ללא בעיות  אינסטלציה, פסולת או נזילות. השירות מתאים לאלה הרוצים ליהנות מאבטחה בבניין, ניקיון, גינה נעימה וסביבה יפה ומעוצבת המעוניינים גם להעלות את ערך הנכס בו הם גרים.

שירות זה מתאים לבעלי הבתים הפרטיים אשר אין להם יותר מידי זמן לנקות את הבית הפרטי באופן עצמאי, ואין באפשרותם לעבוד בגינה או לטפח לבד את הנכס. השירות מתאים לבעלי בתים פרטיים גדולים שאל רוצים שהנכס שלהם יסבול מהזנחה.

לסיכום חשוב לציין ששירות ניהול ועד בית הוא שירות שמשתלם מאד לטווח הארוך. השירות הוא אמנם מצריך השקעה כספית מסוימת, אך הוא מניב פירות בטווח הארוך גם מבחינת איכות החיים, וגם מבחינת התשואה שהוא מניב לטווח בהעלאת ערך הנכס בו הדיירים מתגוררים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם