בדק בית

בדק בית

שניה לפני שאתם חותמים ומזמינים מובילים יש כמה דברים שצריך לדעת ולהזהר מהם על מנת להבטיח רכישה מוצלחת. בשוק הנדל"ן הנוכחי כאשר כל דירה נחטפת מהר מידי והתחרות על כל שטח הוא מעל המצופה, לעיתים אנחנו ממהרים לבצע את הרכישה על מנת לא לפספס. אך הניסיון מלמד אותנו שבכל הנוגע לרכישת נכס ובדיקתו אין מקום למהירות אלא לזהירות. אנו מזכירים כי מדובר ברכישה הכי משמעותית שתבצעו בחייכם וככל הנראה תשקיעו בה שנים רבות והרי אף אחד לא רוצה לצאת מופסד. גם אם אתם חושבים שאתם קונים ממולחים אין לוותר על "בדק בית". בדק בית הוא מושג המתייחס לבדיקת מבנה לפני רכישה. מדובר בבדיקה מקיפה המומלצת לפני רכישה על מנת להמנע או לפחות לדעת מראש מה אתם באמת קונים. לא מעט נכסים נראים מצויין מבחינה קוסמטית ומרשימים אך "כשניכנסים" פנימה מתגלים מחדלים קשים ובעיקר יקרים בהמשך הדרך.

אם תחשבו על זה בהיגיון, הרי רכב לפני שקונים לוקחים לבדיקה. אז מדוע לא דירה?

מבחינתינו תוותרו על חרסינה או שדרוג מטבח ותבצעו "בדק בית". זה כל כך חשוב וימנע מכם כאבי ראש וחורים בארנק.

מי רשאי לבצע את הבדיקה:

את הבדיקה רשאים לבצע רק מהנדסים המורשים לכך כי הרי הבדיקה קבילה בבית המשפט. מראש, יש לוודא מול החברות הרלוונטיות שאתם בוחרים כי הם מורשים לבצע בדיקות כאלו ובעלי ניסיון. אנו ממליצים בזמן הבדיקה להיות בנכס ולוודא כי הכל נבדק ובעיקר לשאול שאלות אפילו אם הן מרגישות לכם טיפשיות.

שלבי הבדיקה:

"בדק בית" מתבצע על כל הנכס. פנימה והחוצה ואם מדובר בבניין מגורים גם הוא ייבדק מבחינת תשתית, גינה, ביוב ושלד חיצוני. המהנדס עובר על כל הנכס כאשר הבדיקות הראשוניות והחשובות מתייחסות לתוכנית ההנדסית המקורית. במידה וישנה סטייה מהתכנון המקורי חשוב להבין מדוע זה קרה ומדובר בנורה אדומה. לאחר מכן ימלא המהנדס את כל הסעיפים בטופס. נזילות, רטיבות, סדקים, תשתית, יציבות, צנרת ועוד. את המסמך הסופי והמסקנות אתם מוכרחים לקבל מהמנדס והוא ילווה אתכם במיקוח מול המוכר או חלילה מול בית המשפט באם יהיה צורך אך הוא בעיקר יתן לכם ראש שקט. כך תוכלו להחליט האם הקניה נכונה ולהמשיך איתה או לסגת בזמן.

קנייה נעימה!

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »