הדרכה בגובה

תקנות הבטיחות קובעות כי כל אדם העובד בגובה של 2 מטר ויותר, חייב לעבור קורס הדרכה בגובה. מדובר על קורס חיוני שיכול להציל חיים, היות ומטרתו העיקרית היא ללמד את העובדים כיצד לשמור על תקנות הבטיחות, ובכך לצמצם ככל הניתן את מספר תאונות העבודה בגובה. למעשה קורס זה נחשב לחובה עבור כל עובד בגובה ועבור המעסיק שלו, כולל עובדי בניין, טכנאי מזגנים, מתקיני אנטנות ועוד. ניתן למצוא קורסים שונים בתחום, כאשר ההתמקדות נעשית לפי סוג העבודה של העובדים. למשל, במידה ומדובר על מתקני גגות רעפים, הקורס שיתאים להם הוא קורס עבודה בגובה על גגות. חשוב להבין כי לכל סוג של עבודה יש את הסכנות הטמונות בה, לכן הקורס חייב לספק מענה יסודי ומקיף לכל הסכנות הרלוונטיות לעובדים. חשוב כמובן לבצע קורס מקצועי ומקיף, המועבר על ידי חברה מנוסה ומוכרת שמתמחה בתחום כמו באתר https://liorsafety.co.il.

הדרכה בגובה – מה מעולם לא סיפרו לכם?

כאמור, חברות רבות מספקות קורסים של הדרכה בגובה, אך חשוב לבחור לעבוד עם חברה מקצועית ומנוסה שמתמחה בתחום אישור עבודה בגובה. זוהי הדרך האידיאלית ביותר להבטיח את בטיחות העובדים ולמנוע תאונות עבודה מיותרות. חברה ברמה גבוהה תתאים את הקורס לצרכים הספציפיים של העובדים, במטרה לספק להם את הכלים הדרושים, על מנת לשמור על רמה גבוהה של בטיחות. הקורס עצמו אינו ארוך, הוא מועבר במפגש אחד האורך בין 4 ל – 8 שעות, בהתאם לסוג הקורס הדרוש. ההדרכה כוללת חלק תיאורטי, הכולל צפייה במצגות מפורטות, מעבר על תמונות וסרטונים רלוונטיים וניתוח של תאונות גובה שונות, לצורך הסקת מסקנות לעתיד. המטרה של החלק התאורטי היא ללמד את העובדים כיצד לעבוד באופן בטיחותי וכיצד למנוע תאונות. כמו כן, הקורס עוסק בעבודה עם ציוד מגן אישי, עבודה על סולמות ועל קונסטרוקציה ועבודה בתוך בורות או מכלים. בסיום הקורס המשתתפים מקבלים תעודה, על המעידה על מעבר קורס הדרכה בגובה כולל אישור עבודה בגובה של מעל שני מטרים.

לסיכום, קורס הדרכה בגובה הינו קורס חיוני, ולכן חשוב לבצע אותו דרך חברה מקצועית שמתמחה בתחום. 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »