מהו שבוע הספר העברי?

כל חובבי הספרים מכינים את עצמם מידי שנה לקראת שבוע הספר העברי, במהלכו נמכרים שלל ספרים במחירים מוזלים, ונערכים ירידים בכל רחבי הארץ. מה חשוב לדעת על שבוע הספר? המשיכו לקרוא!

שבוע הספר העברי

כל שנה ביוני

מידי שנה בחודש יוני אנו מציינים את שבוע הספר העברי, כשבמהלך שבוע זה יש לא מעט ירידים ברחבי הארץ, בהם ניתן למצוא את הוצאות הספרים השונות מציגות את ספריהן בפני הצרכנים. לרוב, הספרים נמכרים במחירים זולים במיוחד, מה שמעניק הזדמנות נהדרת לרכוש ספרים איכותיים בהנחה. נוסף לכך, גם בחנויות הספרים ניתן למצוא ספרים מוזלים, כך שההנחות אינן שמורות לירידים בלבד.

מעבר לירידי הספרים, במהלך שבוע הספר נוטים לארגן אירועים שונים שעוסקים בספרים, כמו ערבי קריאה, הרצאות של סופרים ומפגשים אישיים. נוסף לכך, מתקיים טקס הענקת "פרס ספיר" לסופרים עבריים.

סוגי ספרים מומלצים לשבוע הספר

ספרי יהדות

תוכלו לרכוש מגוון רחב של ספרי יהדות ייחודיים, כשבין היתר מומלץ לקרוא את נתיבות החסידות – ספירות העומר, פתחו שערי הלב, לאשת חיל ועוד.

שבוע הספר העברי

ספרי ילדים

שבוע הספר מהווה הזדמנות נהדרת ללמד את הילדים על חשיבות קריאת הספרים, ולכן רצוי לרכוש ספרי ילדים שונים כמו הנסיך הקטן, הזחל הרעב, מעשה בחמישה בלונים, העץ הנדיב ועוד.

ספרי מתח

אחד הז'אנרים המצוינים בעולם הספרות הוא ספרי המתח, כשניתן לקרוא ספרים מרתקים כמו ילד 44, נערה עם קעקוע דרקון, צופן דה וינצ'י, הילד במזוודה ועוד.

ספרי הרפתקאות

ז'אנר נוסף ומומלץ לא פחות הוא ספרי ההרפתקאות, כשבין הספרים המומלצים ראוי למנות את הספר מסביב לעולם ב80 יום, כמו גם את רובינזון קרוזו והרפתקאותיו של תום סויר.

אבל איך הכל התחיל?

אם תרצו לדעת מתי נערך היריד הראשון למכירת ספרים, וודאי תופתעו לשמוע שמדובר בשנת 1926, והוא התקיים בשדרות רוטשילד בתל אביב. האירועים הללו נערכו עד לשנת 1958, כשבשנת 1959 עלתה היוזמה לקיים את שבוע הספר העברי כפי שאנחנו מכירים אותו כיום.

עד לשנת 2001, היריד הגדול ביותר התקיים בכיכר רבין בתל אביב, אך לאחר השנה הנ"ל הוא הועבר לגני התערוכה. בשנת 2003, היריד הועבר בשנית, והפעם לגני יהושע – אבל זה לא הסוף, כי בשנת 2008, הוא הוחזר למיקומו. גם בירושלים מתקיים יריד ייחודי, שמיקומו הועתק ממקום למקום (מכיכר ספרא, למוזיאון ישראל, לתחנת הרכבת הישנה ולגן הפעמון). נוסף לערים הגדולות, מתקיימים ירידים גם בערים הקטנות.

 

שבוע הספר הוא אירוע מרתק וייחודי והוא מתאים לכל בני המשפחה, ולא רק לחובבי הספרים. בררו אילו ירידים נערכים באזור מגוריכם, כך תוכלו ליהנות מאירוע מיוחד ואך תוכלו לרכוש ספרים במחירים מוזלים. קריאה נעימה 😊

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »