משאבות חום – כל היתרונות

אם תהיתם מדוע כדאי לכם להשתמש במשאבות חום, הנה מספר סיבות שיסבירו:

 

  • חסכון בעלויות החשמל– משאבות חום הינן גופים טכנולוגים ואיכותיים. המשאבות פועלות בחסכון אנרגטי, שיכול לעזור למשתמשים בהם, בקיצוץ של עשרות אחוזים מצריכת החשמל החודשי שלהם.
  • השימוש במשאבת חום מביא למצב, בו גופי חימום שהינם גם מזהמים פוטנציאליים, צורכים את האנרגיה שלהם משריפת דלק. משאבות חום, מעבר לעובדה כי הן חסכוניות, נחשבות גם "ירוקות", בשל תרומתן להפחתת רעלים.
  • בריאות בני הבית– כאשר אתם משתמשים במקור חימום המבוסס על שריפת דלקים, הרי שהאוויר אותו אתם נושמים, ברוב המקרים, מזוהם. הדלק שנשרף מפריש רעלים לחלל האוויר, אתם נהנים מהחימום מצד אחד, אך לאורך זמן פוגעים בבריאותכם. ברגע שמשתמשים במשאבות חום, האוויר שנכנס לריאות של בני הבית נקי ממזהמים.

 

במדינת ישראל אנחנו רואים קפיצת מדרגה ענקית בשנים האחרונות, בכל הקשור לסביבה ירוקה והגברת המודעות סביב נושא זיהום האוויר. כמו שניתן לראות, יותר חנויות חשמל משווקות מוצרים "ירוקים", וכן נושא איכות הסביבה אינו פוסח גם על תחום החימום הביתי. משאבות חום מספקות את הפתרון האולטימטיבי, גם לכיס המשתמש, שכן הן מביאות עמן חסכון גדול בהוצאות וצריכת החשמל, וגם מפחיתות את זיהום האוויר, שכל כך חשוב לכולנו.

 

איך זה עובד?

 

משאבות החום מוציאות חום ממאגר אחד ומעבירות אותו למאגר שני. כלומר המשאבות שואבות את האוויר הקר ובפעולה שמתרחשת בתוך היחידה, הופכות אותו לחום נעים, אשר עוזר לנו בחימום החדר. משאבות חום נהדרות לחימום רצפתי ומהוות תחליף אולטימטיבי למערכות הסקה אשר גורמות לזיהום אויר. המשאבה פועלת כאמור על אנרגיה נקייה ולא אנרגיה מזהמת, כמו גז וחשמל. היא יודעת כיצד לספח את החום מאזור א' ולהעביר אותו לאיזור ב', שהוא האיזור הרצוי לחימום. למשאבה יש מדחס, אשר דוחס גז קירור במחזור סגור. משאבת החום לא מתפקדת כתנור ולא יוצרת חום בעצמה, אלא תפקידה הוא לפזר את החום שהיא יוצרת בצורה נעימה ובריאה. אם בגופי חימום חשמליים ניתן למצוא כל יחידת אנרגיה שמייצרת חום, במשאבה, כל יחידה יכולה לייצר 3 יחידות אנרגיה.

 

לסיכום, אם אתם מתלבטים מהי הדרך האפקטיבית ביותר לחמם את העסק או הבית שלכם, תחסכו את הכסף שהמזגן גוזל מכם, וותרו על ריח הדלק והשריפה אשר מתפזרים באוויר בזמן שמשתמשים בתנור, ובחרו במשאבות חום, שיוזילו לכם משמעותית את צריכת החשמל ותוכלו ליהנות מאוויר נקי. ואם אתם הורים לילדים, אתם בוודאי מבינים עד כמה חשוב לשמור על האוויר שהצאצאים שלנו נושמים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם