חוק וצדק: גידול קנאביס על פי החוק בעולם… וגם בישראל

זה טבעי, זה ירוק, זה נותן תחושה טובה לכמה שעות ולא מסכן את מרבית המשתמשים בו – זה הוא הקנאביס. מי שניסה לשאוף ממנו יודע שיש מרחק רב בין החוק לבין הצדק, בוודאי בישראל. ואכן, בכל מה שנוגע לגידול קנאביס על פי חוק אנחנו הישראלים לא ממש נושבים עם רוח התקופה. בעוד העולם זז לכיוון של לגליזציה או לפחות מדיניות של אי הפללת משתמשים פרטיים, ישראל מדשדשת מאחור וגידול קנאביס על פי החוק המקומי – עדיין אסור למשתמשים הפרטיים.

עשינו השוואה בין ישראל לבין מדינות אחרות בעולם בכל מה שנוגע לגידול קנאביס וזה מה שגילינו.

גידול קנאביס על פי החוק במדינות שונות בעולם

  • דנמרק – דנמרק מתייחסת לקנאביס באופן ליברלי יחסית. יש בבירה, קופנהגן, רובע מיוחד העונה לשם כריסטיאנה, ובו ניתן למצוא קנאביס בשפע, מבלי לחשוש שהמשטרה תתערב או תכנס לרובע. מבחינת החוק היבש אסורה צריכת קנאביס בדנמרק אולם בפועל יש מדיניות של אי הפללה לצרכנים פרטיים.
  • ארצות הברית – מי היה מאמין שאמריקה האולטרה שמרנית תעקוף אותנו בסיבוב. וושינגטון וקולורדו כבר התירו שימוש אישי במריחואנה, ובעוד כ-19 מדינות נהנים התושבים ממדיניות של אי הפללה. אז נכון מבחינת החוק הפדרלי השימוש בקנאביס הינו אסור, אבל כל מדינה יכולה להחליט בעצמה וכך הן עושות.
  • גרמניה – גידול קנאביס על פי החוק הגרמני הינו אסור. אבל, ויש אבל גדול, שימוש אישי בקנאביס הינו חוקי ונכנס לקטגוריית ה"נזק האישי, ועל כן לא נחשב לעבירה. אולם חשוב להבין מה קורה בכל מחוז ומחזו בגרמניה כי לכל מחוז יש כמות קנאביס מותרת לשימוש פרטי.
  • מקסיקו – במקסיקו יש חוקי אי הפללה שהחלו כבר בשנת מותר להסתובב במדינה עם עד חמישה גרמים של מריחואנה, אך לא מומלץ לעשן במקומות ציבוריים ומול גורמי אכיפת החוק.herbicide-587589_1280
  • אסטוניה – אם נתפסתם עם עד עשרה גרמים של קנאביס לשימוש אישי במדינת אסטוניה כל מה שצפוי לכם זה אולי קנס כספי.
  • קנדה – נכון להיום החוק הקנדי אינו מתיר שימוש בקנאביס, אבל מאז שטרודו נכנס לראשות הממשלה הרבה דברים משתנים וישתנו. בשנת 2017 מתכוונת קנדה להסדיר את השימוש בקנאביס ותעבור למדיניות של אי הפללה, רק עבור אנשים מעל גיל
  • פרו – אם אתם מסתובבים בפרו ואתם סוחבים עליכם עד 8 גרם קנאביס ורק קנאביס – לא עברתם עבירה פלילית. אבל אם בנוסף לקנאביס ימצאו אצלכם סמים קשים אחרים, החוק לא יהיה לכם לעזר.
  • קולומביה – כבר בשנת 2010 ממשלת קולומביה הסדירה את חוק אי ההפללה למחזיקים עד 20 גרם קנאביס. אך עדיין אסור למכור ולגדל במדינה.
  • צ'כיה – במדינה יש חוקי אי הפללה משנת 2010 ומותרת אחזקה של עד 15 גרמים קנאביס לצרכים אישיים.
  • הולנד – בחרנו לסיים את סקירת מדינות העולם עם הולנד כי זה מתבקש. המדינה שהלכה עד לקצה עם הקנאביס. בהולנד מותר להחזיק עד 4 גרם קנאביס לשימוש פרטי. אולם הגידול והמכירה כפופים לחוקים נוקשים ולא כל אחד רשאי למכור ולגדל. אבל אין ספק שהולנד היא הדבר הכי קרוב לגן עדן עבור חובבי הקנאביס.

ובינתיים בישראל…: בישראל שלנו, המדינה הקטנה ומוקפת האויבים, גידול קנאביס הינו אסור על פי חוק אלא אם כן אתם אחד מתשעת הספקים המאושרים על ידי משרד הבריאות לגדל ולספק מריחואנה רפואית. בישראל עדיין אסור לצרוך קנאביס וגם לא כדאי להיתפס איתו. מה שכן השתנה זה שהכירו בסגולות הרפואיות של קנאביס וכיום הוא מאושר ומחולק בחסות החוק לחולים במחלות מסוימות.

אבל אנחנו עם הנצח, ואנחנו לא מפחדים מדרך ארוכה!

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם