בדקו מה מתאים לכם: גזיבו לגינה – קבוע או מתקפל?

גזיבו לגינה

חם, חם בישראל בקיץ, והשמש כלל לא מרחמת עלינו. כשיושבים בגינה או בחוף הים מומלץ מאוד לתפוס פינה עם צל. שוק מוצרי ההצללה לגינות ולמרפסות מאוד מפותח ויש שלל מוצרים משוכללים.
מוצר שהפך ללהיט בתקופה האחרונה הוא הגזיבו – מעין סוכה מתקפלת או קבועה שמעניקה אחלה של צל בימים החמים. איזה גזיבו לגינה הכי יתאים לכם – קבוע או מתקפל? זאת השאלה!

לא תאמינו כמה סוגים של גזיבו יש – במבוק, אלומיניום, פלדה, עץ, בד, קבוע מתקפל, בשלל צבעים, גוונים, עיצוב וצורות. כל הסוגים השונים מטרתם אחת – לספק שטח מוצר שבו ניתן לשבת בכיף או לארח אנשים שיקרים לנו. הגזיבו עשוי לרוב מחומרים חזקים עם ציפוי שנותן הגנה מפני קרינת השמש ועשוי לשרת אתכם במשך שנים רבות. מומלץ לבחור גזיבו שמשתלב יפה עם העיצוב הכללי של הגינה או של המרפסת, כך שהוא ישדרג את המראה הכללי של החלל.

פרמטרים מרכזיים לבחירת גזיבו

קודם כל, חשוב לדעת איפה אמור להיות שטח ההצללה המדובר ומה הגודל שלו. מכאן תדעו באיזה גודל אתם צריכים את הגזיבו שלכם וגם האם תצטרכו לבצע עבודות הכנה כלשהן לפני הצבתו של הגזיבו, במידה ומדובר בגזיבו קבוע. גזיבו מתקפל, למשל, אינו דורש בהכרח שטח מיושר ויכול בהחלט להיות מוצב במקומות שאינם מפולסים לחלוטין. יתרון בהחלט חשוב אם פני השטח בגינה או במרפסת אינם מיושרים. לעומת זאת, גזיבו קבוע מעץ ידרוש מלאכה שלמה של תכנון מורכב.

שיקול נוסף, אם נניח יש לכם גינה גדולה, ואתם רוצים בכל פעם לשבת בפינה אחרת שלה, סביר להניח שתעדיפו גזיבו מתקפל על פני הקבוע, שהרי ניתן להעביר אותו מפינה לפינה בגינה כמו גריל גז. כמו כן, בגזיבו מתקפל ניתן לשלוח במידת הפתיחה שלו באמצעות מנוע חשמלי המופעל על ידי שלט רחוק או מתג הפעלה, וכך לקבוע את גודל האזור המוצל.

ולפעמים גם לא מתחשק שהגזיבו יתפוס מקום בגינה, מכל מיני סיבות פרקטיות, אסתטיות, או כשרוצים לשבת מתחת לכיפת השמיים. אז אפשר בקלות לקפל אותו לשים אותו במחסן או משהו.

אבל, ויש אבל, גזיבו קבוע הוא לרוב בעל מראה מפואר יותר ויש לו יתרונות רבים כמו איכות המוצר, העמידות בתנאי מזג האוויר וחוויית האירוח שהוא מעניק.

ויש עוד שיקול אחד אחרון, האם לבחור גזיבו קובע או מתקפל – "הנזק לכיס". גזיבו מתקפל עולה בין 250-500 ₪, בעוד שגזיבו קבוע עלותו בין 500-1000 ₪.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »