מכונה לאריזת פירות וירקות

מכונה לאריזת פירות וירקות

אריזת פירות מתבצעת במכונות אריזה ייעודיות לכך לאור העובדה שמדובר במוצרים טריים ולכן יש לטפל בהם בדרך אחרת מאשר בפריטי מזון אחרים.

הכנת הירקות והפירות לאריזה

טרם האריזה של פירות וירקות במכונה נעשות כמה פעולות כמו שטיפת ירקות ופירות מסוימים, במיוחד ירקות שורש אשר מגיעים עם כמויות של חול ובוץ כמו סלק, גזר ועוד. לאחר הליך השטיפה והייבוש הם מועברים לאריזה בהתאם לסוג המוצר.

מוצרים אחרים כמו עגבניות שרי, עוברים הליך של שטיפה ומיון בהתאם לגודלם. על פי הסיווג הם מועברים לאריזה וכך בסלסלות אפשר לראות שרוב העגבניות הללו הן בגודל זהה.

מכונה לאריזת פירות וירקות

מתאימים את השימוש במכונות אריזה פלופאק לסוג הספציפי של הירק או הפרי וזאת כדי לא למעוך או לפגום במוצר הטרי. חלק מהמוצרים נעטפים בניילון נצמד כמו לדוגמה חסות עגולות. הן מולכות על קו הייצור ונכנסות למבנה בו קיים ניילון נצמד מכל צדדיו. הניילון עוטף אותן והמכונה חותכת את קווי ההפרדה בין הפריטים וכך כל יחידה עטופה וסגורה.

מוצרים אחרים, נארזים בתוך מגשים כמו לדוגמה קיווי, פסיפלורה, מלפפונים קטנים, פלפלים קטנים ועוד.

קווי האריזה יוצאים מהמכלים או ממערכי הקליטה ומובלים לאורכו של קו הייצור אשר קיימים בו תחנות הפרדה, מיון, שטיפה ואריזה בסוג האריזה הנכונה.

בדרך זו שוקלים ואורזים צמחי תבלין עדינים על פי סוגיהם, עלים טריים כמו תרד, חסה, עלי בייבי, פטריות מהזנים השונים ועוד.

תשומת לב מיוחדת ניתנת לאריזת פירות וזאת על פי זמן ההבשלה של כל אחד מהם. אריזה חזקה עלולה לגרום להבשלה מהירה ואף לריקבון ולכן בהתאם למחקרים שנעשו מתאימים את סוג האריזה והמכונה הנכונה ביותר לכל פרי, לטריות מקסימלית בשווקים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »