יועץ בטיחות אש

מבנים שונים המשמשים לפעילות עסקית, ציבורית, למגורים וכיוצא בזה חייבים להיות  מוגנים מפני סיכוני שריפות. כל  מבנה בהתאם לצרכים שלו ולהוראות החוק החלים עליו. יועץ בטיחות אש הוא בעל  המקצוע שיודע לייעץ ולתכנן  את  המערך המתאים לכל מבנה. במקרים רבים, הוא גם יכול לבצע את המערך או לפחות לנהל את הקמתו ולפקח על כל התהליך. במידת הצורך, הוא גם ישיג את האישורים  הנדרשים מרשות כיבוי אש והצלה. כך, שכל הנהלת עסק או מבנה המפקידה את כל התהליך בידיו יכולה להיות רגועה בקשר לנושאים אלו.

צריך לציין, כי קיימים עסקים מסוימים ומבני ציבור אחרים המנועים  מקבלת רישיון עסק ללא אישור מנציבות כיבוי אש והצלה. בין  הגורמים שאמורים לקבל רישיונות נמנים, מוסדות ציבור  מרכזי קניות ובידור, קניונים, עסקים מגוונים ואף מבני מגורים. ככלל, כל מבנה שמאכלס, בין  היתר, ציבור אנשים רב בו זמנית חייב באישורי בטיחות אש. את רישיון  העסק מקבלים  מהרשות המקומית אשר בתחום המוניציפאלי שלה קיים  המבנה. השגת הרישיון כרוכה בלא  מעט פרוצדורה מנהלית ובהגשת ניירת ומסמכים שונים.

יועץ בטיחות אש מטפל בכל הפרמטרים הכרוכים באש ובהיבטים שונים. האתגר הראשון הוא למנוע התלקחות. השני הוא להכין מערכות לכיבוי מהיר של שריפה עוד בטרם היא הופכת לגדולה וללא נשלטת.  החלק השלישי הוא הזמנת כוחות הכיבוי וההצלה בצורה אוטומאטית ובמהירות האפשרית, ובמקביל, התנהגות והתנהלות בעת פינוי אנשים, נפגעים וכדומה. הייעוץ ניתן בכל הרמות הללו ומתבצע על ידי הכנות תכניות, אספקת הוראות כתובות, הדרכות אש בעל פה, בקרה, פיקוח ועוד. 

הדרכת אש כוללת הכרת האש לסוגיה, הכרת הגורמים  לשריפה ואחרים המסייעים להתפרצותה. הכרת דרכי ההתמודדות עימה, הכרת מערכות כיבוי אש פוטנציאליות ואלו  הספציפיות הקיימות במבנה, שיטות כיבוי, הדרכה בהפעלת מטפי כיבוי שונים ותרגול בשטח, התנהגות בעת פריצת אש, טיפול באנשים ועוד. יועץ בטיחות אש יכול להעביר את  ההדרכות במקום העבודה עצמו אבל יכול לקיים גם  השתלמויות נוספות באתרים אחרים. הכול בהתאם לצורך ולנסיבות. כל הייעוץ מתועד במסמכים, מלווה בסרטונים ושקפים ובחומר אחר נדרש.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »