איתור נזילות – אתם שואלים, המומחים עונים!

מבנים רבים סובלים מנזילות מים הגורמות לנזקים לבניין, לפגיעה בתשתיות הבית, לנזקים אסתטיים ולפגיעה בבריאות הדיירים. נזילות המים לא נעלמות מעצמן, להפך הן גדלות ומתפשטות וגורמות לנזקים חמורים יותר, ככל שנקדים לאתר את נזילת המים ולתקן את התקלה, כך נצליח למזער את הנזקים ולחסוך כסף רב. איתור נזילות זו עבודה של מקצוענים, אספנו את כל השאלות הנפוצות ביותר ופנינו אל המומחים כדי לקבל תשובות.

Young handsome plumber repearing bath tub. Service.
Young handsome plumber repearing bath tub. Service.
  • מהם הסימנים המעידים על חשד לנזילת מים בדירה?

כתמים על הקירות או על הרצפה ,סימני עובש, צבע וטיח מתקלף או נשירה של חיפויי קירות הם הסימנים הראשונים העלולים לאותת על נזילת מים בבית.

חשבון מים גבוה מהרגיל מאותת על איבוד מים עקב נזילות מים.

אם אתם לא מצליחים לחמם או לקרר את הבית במשך שעות ארוכות, ייתכן ויש פגיעה בכושר הבידוד שנוצרה כתוצאה מנזילת מים.

  • מהם הגורמים העיקריים לנזילת מים?

שיני הזמן הם הגורם העיקרי לבעיות של נזילות מים בדירות ישנות. במשך השנים צנרת המים בבתים הישנים נשחקת ומתבלה, נוצרים בה סדקים או פיצוצים הגורמים לנזילת מים מהצנרת אל הקירות, אל התקרה או אל המרצפות.

כשלים ורשלנות בזמן הבנייה עלולים לגרום לבעיות של נזילות מים גם בבניינים חדשים.

ליקויי בנייה לאחר שיפוצים. שיפוץ המבוצע בידי קבלן בלתי מקצועי או רשלנות של הפועלים עלולים לפגוע בצנרת המבנה. מספיק סדק אחד קטן ובלתי נראה כדי לגרום לנזילה של מים ולנזקים רבים.

  • קיבלתי חשבון מים גבוה מהרגיל ובדקתי את מונה המים. שמתי לב כי המונה מסתובב גם כאשר אף ברז אינו פתוח. מה לעשות?

כדי לבדוק בוודאות האם קיימת נזילת מים בבית, יש לסגור את כל הברזים ואת הכלים הסניטריים ולהמתין זמן קצר. אם גם עכשיו מונה המים ממשיך להסתובב, כנראה שיש נזילת מים ואין לך ברירה אלא להזמין מיד אינסטלאטור מומחה בתחום של איתור נזילות.plumber-228010_960_720

  • סיימתי לא מזמן לבנות את ביתי החדש, אך לצערי באחד הקירות התגלתה רטיבות. איך אוכל לאתר את הנזילה בלי לגרום להרס בבית החדש?

כיום איתור נזילות מתבצע באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם המאפשר לאתר את הנזילה ללא צורך בשבירת קירות ובגרימת נזק למבנה. המצלמה התרמית מסייעת לאינסטלאטור לאתר את הנזילה ברמת דיוק של למעלה מתשעים וחמישה אחוז ובכך למנוע הרס מיותר.

  • אני עומד לרכוש דירה מיד שנייה. איך אוכל לדעת כי בדירה החדשה אין בעיות נזילות?

לפני שאתה מחליט על קניית הדירה כדאי להזמין אינסטלאטור מומחה בתחום איתור נזילות המצויד במצלמה תרמית המסוגלת לאתר גם נזילות סמויות. בדיקה מקצועית המתבצעת בעזרת המצלמה תיתן לך תמונת עדכנית ואמינה על מצב הצנרת בבית.

  • למה חשוב לאתר נזילות מים?

גילוי מוקדם של נזילות המים ימנע מפגעים אסתטיים ונזקים כלכליים. טיפות המים המחלחלות בקירות גורמות לעובש, לכתמים ולריח רע והמים המצטברים בקירות או תחת המרצפות עלולים לפגוע בתשתיות הבניין ובמקרים חמורים אף לגרום להתמוטטות שלו. כדאי לדעת כי איגוד שמאי הנדל"ן מעריך דירות הסובלות מבעיות רטיבות במחיר נמוך יותר מאשר ערכן הריאלי בשוק הנדל"ן.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »