במה ישראל מצטיינת?

מאוורר תעשיתי

המאה ה-21 ראתה את ישראל מצטיינת בשלל של תחומים, אנו אחד מהמובילים העולמיים בתחום ההי-טק, הכלכלה הישראלית פורחת ועוד שלל של עיטורים ושבחים שניתן לתת למדינת ישראל על ההתקדמות הגדולה שהיא חווה בשנים האחרונות. אך אם יש מקום בו ישראל הצטיינה תמיד מאז קום המדינה ועד היום הוא תחום החקלאות. אין ספק כי בתחום החקלאות אנחנו מובילים עולמיים ומדינות רבות באות ללמוד מאתנו כיצד הפרחנו את הנגב וכיצד החקלאות הישראלית משגשגת. בין אם מדובר על הטפטפות של חברת נטפים ובין אם מדובר על הפיתוחים של המכון הוולקני ישראל היא מובילה עולמית בתחום החקלאות וספק אם יש לה מתחרים שיכולים לאיים עליה בתחום זה.

חשיבות תפוקת החלב של הפרות

לא רבים מודעים לכך אך אחד מהמקומות בהם ישראל מובילה באופן ניכר על פני מדינות אחרות הוא תפוקת החלב של פרותיה. ישראל פיתחה שלל של עזרים אשר עוזרות לפרה הישראלית להיות המובילה העולמית בתחום תפוקת החלב. זהו דבר גדול ועצום אשר מדינות רבות מנסות לחקות וזה עקה המרכזיות שיש לחלב בחיים המודרניים. בזכות רפתות משוכללות, נהלי עבודה מודרניים וניהול חכם ישראל הגיעה להגשמה של רפתות מצטיינות בתחום משק החלב ועל כך יש רק לברך. לו רק עוד עסקים היו יכולים לחקות את תחום הרפתות, הרי שהכלכלה הישראלית הייתה במקום אחר לגמרי ואנחנו היינו מובילים בעוד תחומים רבים ונוספים.

כיצד הדבר מתקשר אל מאווררים תעשייתיים?

בכדי לשמור על תפוקת חלב גבוהה של הרפתות יש לדאוג כי לפרה יהיה כמה שיותר טוב. הקיץ הישראלי הוא אחד הקיצות החמים ביותר שיש ועל כן הדבר מעיק על הפרה שאינה רגילה לחום זה. כאשר הדבר מעיק על הפרה הרי שתפוקת החלב שלה יורדת ואנו מאבדים את אחד מסגולותיה הרבות של הפרות. רפתות הן מרחב פתוח ועל כן אם נשים שם מזגנים הדבר לא יועיל כהוא זה והאוויר יברח, מה עוד שמדובר בפתרון יקר ולא ריאלי לביצוע. לעומת זאת בכדי להתמודד עם הבעיה שמו מאווררים תעשייתיים ברפתות המשפרות את הבעיה והופכות את הפרות למובילות בתחום משק החלב.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »