מה הסכנות שיכולות לצוץ במפעל?

הדרכת כיבוי אש

ניהול מפעל הוא אחד הדברים הקשים ביותר שיש ואנו חייבים לזכור זאת אם אנחנו רוצים להקים מפעל חדש. אחד הדברים החשובים ביותר שעליהם אנחנו צריכים לשים דגש בעת ניהול מפעל הוא נושא הבטיחות במפעל. הבטיחות במפעל היא חשובה ביותר ואנחנו צריכים להיות מודעים לכך. הדאגה לעובדים שלנו צריכה להיות בראש מעיננו ואנו צריכים לעשות הכול בכדי להבטיח כי לא יחולו תקלות במפעל. בין התקלות שניתן להזכיר שיכולות להתרחש במפעל ניתן להזכיר שריפות במפעל, פציעות ממשקלים כבדים הנוחתים עלינו, תאונות דרכים ועוד. נראה כי שריפה היא אחת הסכנות החמורות ביותר שיכולות להתרחש אצלנו. שריפה יכולה להזיק לציוד שלנו ולא פחות חשוב מכך לסכן חיי אדם.

כיצד נתמודד עם השריפה?

אז כיצד אנחנו יכולים להתמודד עם השריפה, מה אנחנו יכולים לעשות בכדי להבטיח כי השריפה לא תזיק לנו. דבר ראשון חייבים למנות ממונה בטיחות אשר ידאג באמצעות נהלים מסוימים להבטיח כי לא יחולו תקלות שיגררו שריפה אחריהן. ככל שהממונה יותר טוב כך אנחנו נדע כי השריפה לא תתרחש וכך אנחנו נזכור זאת. התמודדות עם השריפה היא חשובה ביותר ואנחנו צריכים להיות מודעים לכך. ככל שיהיו לנו נהלים יותר ברורים כך אנחנו נהיה בטוחים כי ניתן להתמודד עם השריפה בצורה הטובה ביותר.  

הדרכת כיבוי אש – בכדי להבטיח כי אש לא תשתולל בחברה שלנו

דבר נוסף שניתן לעשות בכדי להבטיח כי שריפה לא תשתולל במפעל שלנו, הוא לבצע הדרכת כיבוי אש. הדרכת כיבוי אש תבטיח כי העובדים ידעו מה לעשות כאשר מתחוללת שריפה במפעל ולא פחות חשוב מכך הם ידעו כיצד ניתן יהיה למנוע את השריפה מלהתרחש. ככל שנדאג יותר לנושא זה כך נהיה בטוחים כי השריפה לא תתחולל במפעל שלנו. שימו לב אם אתם רוצים לבצע הדרכה טובה כדאי לכם לשקול להזמין חברה חיצונית שתבצע את ההדרכה. לחברה חיצונית יש את הידע כיצד לבצע הדרכות והיא תוכל לסייע לכם בצורה ניכרת בכדי להבטיח כי ההדרכה תהיה טובה ואיכותית.

 

מאמר זה עשוי לעניין אותך 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם